Ярослава Магучіх вперше в кар’єрі стала чемпіонкою світу зі стрибків у висоту. У Будапешті українка здобула “золото” з результатом 2.01 метра.
Магучіх, бронзова олімпійська призерка Токіо-2020, двічі зупинялася за крок від звання чемпіонки світу. У 2019-му та 2022-му роках вона вигравала срібні медалі, поступаючись Марії Ласіцкене та австралійці Елеанор Паттерсон відповідно.
Ірина Геращенко, інша українка у фіналі, досі лише одного разу претендувала на медалі. Минулого року в американському Юджині українка лише за спробами поступилася італійці Елені Валлортігарі місцем на подіумі.
Поза цьогорічним фіналом залишилися дві інші українки — Юлія Левченко та Юлія Чумаченко. У кваліфікації вони зупинилися на позначках у 1.89 та 1.85 метра відповідно, не пройшовши до п’ятнадцяти претенденток на нагороди.
Конкуренцію для Магучіх та Геращенко в секторі мали скласти звичні суперниці на топрівні: олімпійська віцечемпіонка Нікола Оліслагерс, чинна чемпіонка світу Паттерсон та бронзова медалістка Євро-2023 Ангеліна Топич, серед інших.
Як пройшов фінал
- Дві стартові позначки — 1.85 та 1.90 метра — українки пройшли без помилок. Магучіх стартову висоту пропускала, після чого без проблем упоралася з другим бар’єром.
- 1.94 метра з першої спроби вдалися Геращенко. Натомість Магучіх використала для подолання дистанції два стрибки.
- На четверту планку — 1.97 метра — виходили лише вісім фіналісток. З першої спроби її подолали лише дві фаворитки: Магучіх та австралійка Оліслагерс; решта учасниць змарнували дві перші спроби.
- 1.97 так і не вдалося подолати п’ятьом фіналісткам, зокрема й Ірині Геращенко. Фінал українка закінчила на п’ятому місці — її другий найкращий результат на чемпіонатах світу.
- Боротьба ж за “золото” розгорнулася між Магучіх, Оліслагерс, Паттерсон та британкою Морган Лейк. Останні дві стрибунки подолали 1.97 метра з останньої спроби, аби зберегти шанси на подіум.
- 1.99 метра Магучіх перестрибнула з першої ж спроби, як і чинна чемпіонка Паттерсон. Друга спроба вдалася Оліслагерс, натомість Лейк перенесла останню спробу на 2.01 метра та не реалізувала її, завершивши фінал четвертою.
- 2.01 з першої спроби не перестрибнула жодна з майбутніх медалісток. Натомість другий стрибок реалізувала Магучіх, повторивши свій найкращий результат сезону та вийшовши на проміжне перше місце!
- Обидві австралійки врешті так і не стрибнули 2.01 метра — дебютне “золото” здобуває Магучіх! Паттерсон завдяки перевазі за спробами завершує фінал другою, Оліслагерс — третя.
ЧС-2023. Стрибки у висоту (жінки) — фінал
- Ярослава Магучіх (Україна) 2.01 метра
- Елеанор Паттерсон (Австралія) 1.99
- Нікола Оліслагерс (Австралія) 1.99
Що означає результат Магучіх
- Магучіх оформила чемпіонський “дубль”, додавши перемогу на ЧС-2023 до свого “золота” світової першості-2022 в приміщенні.
- Ярослава здобуває перше “золото” України на чемпіонаті світу-2023 в Будапешті. А збірна виходить на 14-те місце в медальному заліку.
- Магучіх виграла “золото” зі своїм найменшим результатом у фіналах чемпіонатів світу — 2.01 метра. У 2019-му вона стрибнула на “срібло” 2.04 метра, у 2022-му — 2.02.
- Стрибнувши на 1.97 метра, Ярослава виконала олімпійський норматив. Та змагатиметься на літній Олімпіаді-2024 у Парижі.
- Магучіх — друга чемпіонка світу зі стрибків у висоту в історії України. Та перша — з 1999 року, коли в Севільї “золото” здобувала Інга Бабакова.
- В усіх легкоатлетичних дисциплінах на чемпіонатах світу Україна виграє перше “золото” з 2013 року. Тоді Богдан Бондаренко став чемпіоном зі стрибків у висоту, а Ганна Мельниченко — у семиборстві.
Прокоментуйте