За даними українського Міністерства освіти та науки, з початку війни в Україні понад 2600 шкіл були пошкоджені та більш ніж 400 знищені. Крім того, діти втратили доступ до навчання через часті блекаути, спричинені атаками на критичну інфраструктуру, коли цілі галузі були занурені в темряву, не було опалення та водопостачання. Загалом близько 5,3 мільйона дітей в Україні сьогодні обмежені у здобутті освіти. Зокрема 3,6 мільйона учнів не можуть навчатися через закриття шкіл.
У Дитячому фонді ООН (ЮНІСЕФ) ми прагнемо допомагати. Завдяки фінансовій підтримці Бельгії, Італії, Нідерландів, Норвегії, Швейцарії, Іспанії, Бюро гуманітарної допомоги Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та В’єтнаму починаючи з жовтня 2022 року ЮНІСЕФ виділив майже 3,3 мільйона доларів США 1087 школам, які постраждали від війни в Україні, охопивши понад 500 тисяч учнів. Ми налагодили механізм, завдяки якому гроші перераховуються безпосередньо школам для задоволення їхніх першочергових потреб, спричинених війною.
Сьогодні програми фінансової допомоги сприяють розвʼязанню критичних проблем, пов’язаних із забезпеченням учнів шкільними матеріалами та доступом до освіти. Так, частина коштів була використана на ремонт інфраструктури для безпеки та захисту дітей.
Те, наскільки важливою та своєчасною виявилася допомога, засвідчили наші відвідини шкіл у Чернігівській області, зокрема у містах Остер та Козелець. Приміром, у Козельці адміністрація школи склала перелік першочергових заходів і найвищим пріоритетом визначила доступ до належних умов для миття рук. За гроші, надані ЮНІСЕФ, у школі було відремонтовано умивальні кімнати та вбиральні.
Грошова підтримка дозволила підібрати оптимальні ресурси для задоволення нагальних потреб, а також дала закладам освіти більшу гнучкість та самостійність.
«Для нас цей грошовий грант виявився дуже корисним. Він гнучкий, а отже, ми можемо використовувати його відповідно до наших потреб і пріоритетів, — говорить пані Наталія, директорка школи. — Учні час від часу відвідують додаткові заняття та позакласні заходи в школі, і це полегшує доступ до основних шкільних послуг. Ми сподіваємося, що війна скоро закінчиться і ми зможемо повернутися до нормального життя».
Ольга, вчителька школи в Остері, поділилася, що грант від ЮНІСЕФ дозволив її навчальному закладу закупити необхідне обладнання, зокрема генератори, систему опалення, інтерактивні дошки та проєктори.
«Ми всі стикаємося з проблемами в наших родинах на тлі війни. Але наш вчительський обовʼязок — підтримувати дітей у школі, і ми не можемо залишити їх напризволяще. Для наших учнів надважливо відчувати безпеку та підтримку в ці непевні часи, тож ми час від часу проводимо в наших школах позакласні заходи та заняття».
ЮНІСЕФ допомагає відновлювати доступ до формальної та неформальної освіти для близько 1,5 мільйона дітей в Україні. Завдяки грошовим грантам, спрямованим на підтримку навчання в українських школах, ЮНІСЕФ пріоритизує потреби учнів та вчителів для продовження навчального процесу та дає можливість школам виявляти прогалини у своїх заходах реагування та в разі потреби їх усувати. Грошові гранти також сприяють залученню громади, об’єднуючи директорів шкіл, вчителів, учнів та батьків для обговорення потреб та узгодження пріоритетів.
ЮНІСЕФ продовжуватиме співпрацювати з партнерами для підтримки дітей та сімей в Україні. І саме ви можете допомогти нам у цьому.
Прокоментуйте