• РЕКЛАМА НА САЙТІ
  • КОНТАКТИ
СПЕЦТЕМА: ВІЙНА З рф
Субота, 23 Травня, 2026
Ровесник NEWS
  • NEWS
  • Суспільство
  • LIFESTYLE
  • Освіта
  • Спорт
  • Цікаве
  • Кримінал
  • Політика
  • Економіка
Немає результатів
Переглянути всі результати
  • NEWS
  • Суспільство
  • LIFESTYLE
  • Освіта
  • Спорт
  • Цікаве
  • Кримінал
  • Політика
  • Економіка
Немає результатів
Переглянути всі результати
Ровесник NEWS
Немає результатів
Переглянути всі результати

Злам через Wi-Fi: СБУ та ФБР викрили масштабну шпигунську мережу Росії

Опубліковано: 07 Квітня, 2026
A A
Злам через Wi-Fi

Роутер. Ілюстрація

Служба безпеки спільно з ФБР, контррозвідувальними органами Республіки Польща та правоохоронними органами ЄС провела скоординовану кібероперацію з нейтралізації розвідувальної діяльності ворога на території України та держав-партнерів.

За результатами міжнародної кібероперації викрито численні факти «зламу» російською воєнною розвідкою (більш відомою як гру) офісних, домашніх Wi-Fi роутерів українців та іноземних громадян (так зване SOHO-обладнання).

За матеріалами розслідування, російські спецслужбісти «полювали» на роутери, які не відповідали сучасним протоколам безпеки.

Після «проникнення» до вразливих інтернет-пристроїв рашисти перенаправляли їх трафік через заздалегідь розгорнуту мережу DNS-серверів (перетворюють назви ресурсів Інтернету в їх ІР-адреси, які однозначно ідентифікують сервер призначення).

У такий спосіб вони ставали «посередниками» в онлайн-просторі, щоб збирати паролі, токени автентифікації та іншу чутливу інформацію, включно з електронними листами, які за нормальних умов захищені криптографічними протоколами SSL (secure sockets layer) та TLS (transport layer security).

Отримані відомості ворог планував використати для здійснення кібератак, інформдиверсій та збору розвідувальної інформації.

У зоні особливої уваги російської спецслужби була інформація, якою обмінюються співробітники та військовослужбовці держаних органів, підрозділів Сил оборони України, підприємств оборонно-промислового комплексу.

За результатами проведеної спільної кібероперації вдалося заблокувати понад 100 серверів та вивести з-під контролю ворога сотні маршрутизаторів лише в Україні, що суттєво послабило розвідувальні спроможності військової розвідки рф, запобігло знищенню обладнання на програмному рівні.

Наразі тривають комплексні заходи Служби безпеки України та її західних партнерів для притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до кіберзлочинів.

СБУ рекомендує всім власникам роутерів актуалізувати для себе модель та поточну версію програмного забезпечення пристрою, наявність актуальних оновлень безпеки до неї, їх невідкладно імплементувати.

У разі відсутності підтримки з боку виробника наполегливо пропонуємо замінити роутер на сучаснішу модель, у тому числі від іншої компанії. Після оновлення необхідно обов’язково змінити пароль доступу до пристрою, вимкнути можливість доступу до його панелі керування з мережі «Інтернет», перевірити налаштування та видалити підозріле.

Провайдерів телекомунікацій просимо надати сприяння своїм клієнтам у реалізації вищезазначених заходів кібербезпеки.

Читайте також: Служба безпеки «по гарячих слідах» затримала російських агентів, які підірвали авто неподалік від однієї з будівель СБУ.

Служба безпеки «по гарячих слідах» затримала російських агентів, які підірвали авто неподалік від однієї з будівель СБУ

Теми: ГоловнекриміналроутерсбуСПЕЦТЕМА: Війна з рфшпіонаж

Перегляньте Також

Живе слово Криму та Харкова на Тернопільщині: Людмила Охріменко презентувала у Підгайцях новий роман
LIFESTYLE

Культурний десант у Підгайцях: письменниця Людмила Охріменко познайомила громаду з романом «Хрещена»

22.05.2026
Відомий український шеф-кухар Євген Клопотенко стане одним із головних гостей «Фест Молоко 2026»
NEWS

Євген Клопотенко проведе кулінарний майстер-клас на «Фест Молоко 2026»

22.05.2026
Тріумф у Чехії: тернопільські борці завоювали чотири золота на престижному міжнародному турнірі
NEWS

Юні тернопільські борці підкорили міжнародний п’єдестал у Чехії

22.05.2026
Музика, гастрономія та відпочинок: програма “Фест молоко 2026”
LIFESTYLE

Музика, гастрономія та відпочинок: програма “Фест молоко 2026”

21.05.2026
«Орнамент єдності»: у центрі Тернополя понад 70 людей разом створили велетенську вишиванку на бруківці
LIFESTYLE

У Тернополі перехожі розфарбували середмістя традиційними візерунками

20.05.2026
Тернопільський водій САУ «Богдана» розповів про бої під вогнем FPV та порятунок побратимів
NEWS

За кермом вітчизняної «Богдани»: боєць тернопільської 44-ї бригади розповів про війну дронів та евакуацію поранених

20.05.2026
завантажити ще
Наступний допис
За гроші тувинських військових придбали дрони для України

«Подарунок» від окупантів: за гроші тувинських військових придбали дрони для захисників України

Відбулася обласна олімпіада з музично-теоретичних дисциплін

На Тернопільщині відбулася обласна олімпіада з музично-теоретичних дисциплін

Свіжі публікації

Живе слово Криму та Харкова на Тернопільщині: Людмила Охріменко презентувала у Підгайцях новий роман

Культурний десант у Підгайцях: письменниця Людмила Охріменко познайомила громаду з романом «Хрещена»

22.05.2026
Відомий український шеф-кухар Євген Клопотенко стане одним із головних гостей «Фест Молоко 2026»

Євген Клопотенко проведе кулінарний майстер-клас на «Фест Молоко 2026»

22.05.2026
У Тернополі два центри підготовки цивільних розпочали спільні тренування

У Тернополі два провідні центри об’єдналися для навчання цивільних військової справи

22.05.2026
Тріумф у Чехії: тернопільські борці завоювали чотири золота на престижному міжнародному турнірі

Юні тернопільські борці підкорили міжнародний п’єдестал у Чехії

22.05.2026
У Тернополі провели зворушливу акцію «Вишита стрічка пам’яті»

Тернополяни долучилися до всеукраїнської акції «Вишита стрічка пам’яті»

21.05.2026
Беверлі Хіллз Deluxe Беверлі Хіллз Deluxe Беверлі Хіллз Deluxe

Популярне

  • Співачка з Тернопільщини Віта Грицак втретє отримала Президентську стипендію

    Президент України призначив стипендію молодій співачці з Тернопільщини Віті Грицак

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
  • Молодому театральному педагогу з Тернополя призначено стипендію Президента України

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
  • Повний перелік хвороб, які не дозволяють мобілізувати військовозобов’язаного

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
  • У Тернополі перехожі розфарбували середмістя традиційними візерунками

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
  • Мережу розриває давня пісня гурту Тернопільські парубочки

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
Ua News media group Ua News media group Ua News media group
Тернет - інтернет провайдер
Ровесник NEWS



ГО Медіа-центр Тернопіль

Тернопільські молодіжні новини "РовесникNEWS". Всі права збережено. Усі права на інформаційні матеріали, розміщені на сайті «РовесникNEWS» / rovesnyknews.te.ua, захищені українським законодавством про авторське право та інші суміжні права. При використанні, передруку інформаційних та фото-,відеоматеріалів сайту, гіперпосилання на «РовесникNEWS» має міститися в першому абзаці тексту. Точка зору редакції може не збігатися з точкою зору автора, а усі опубліковані матеріали не претендують на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, про яку йдеться. Редакція не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації, а також може не поділяти погляди та думки, висловлені читачами сайту в коментарях до статей, а сам ресурс виконує винятково роль носія. Матеріали з поміткою (R) публікуються на правах реклами. Інформаційні матеріали сайту rovesnyk.te.ua є інтелектуальною власністю інтернет-ресурсу "РовесникNEWS".

Немає результатів
Переглянути всі результати
  • Віджет новин
  • КОНТАКТИ
  • Молодіжні новини
  • РЕКЛАМА НА САЙТІ

© 2026 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.