Незабаром відновлять роботу Державного земельного кадастру. Доба нагадала, що функціонування державних реєстрів та баз даних були призупинені, щоб зберегти цілісність та конфіденційність інформації, не допустити втручання та спотворення даних, випадків рейдерства.
Отож, наразі:
1. Відновлюється державна реєстрація нотаріусами права власності на новобудови, новостворене нерухоме майно, інші реєстраційні дії З НЕРУХОМІСТЮ.
2. Відновлюється державна реєстрація БІЗНЕСУ нотаріусами (у ЄДРЮО ФОП та ГО).
3. Можливим стає нотаріальне посвідчення ДОГОВОРІВ:
– щодо відчуження (купівля-продаж, дарування, міна тощо),
– поділу (виділу) нерухомого майна,
– спадкових договорів,
– договорів іпотеки (необхідно для кредитування),
– договорів про заміну кредитора (відступлення прав вимоги) за кредитним договором та/або договором іпотеки, задоволення вимог іпотекодержателя, встановлення довірчої власності на нерухоме майно,
– визначення розміру часток у праві спільної власності,
– договорів поділу спільного майна подружжя (виділу з нього),
– позички, найму (оренди), лізингу будівлі або іншої капітальної споруди (їх окремої частини) на строк не менш як три роки,
– відчуження частки (частини частки) у статутному (складеному) капіталі (статутному фонді) юридичної особи,
– а також видача свідоцтв про право власності на частку в спільному майні подружжя (колишнього з подружжя) на підставі їх спільної заяви,
– свідоцтв про придбання майна з прилюдних торгів (електронних аукціонів), у тому числі тих, що не відбулися,
– свідоцтв про право на спадщину.
Важливо: повноцінна робота з земельними ділянками (договори, спадщина тощо) розпочнеться після відновлення роботи з ДЗК (7-14 днів).
4. Ринок нерухомості під час дії воєнного стану працюватиме з ОБМЕЖЕННЯМИ.
– Договори щодо відчуження та іпотеки будуть посвідчуватися нотаріусами п’яти нотаріальних округів Рівненської області виключно за місцем знаходження нерухомості.
– Державна реєстрація прав на нерухомість буде здійснюватися нотаріусами області – в межах області.
– Продати, подарувати, обміняти, передати у довірчу власність, іпотеку, нерухомість за довіреністю – заборонено. Виключно особисто.
– Купити, прийняти в дар, прийняти іпотеку – можливо.
– Відчужити нерухоме майно можна буде не раніше аніж через один місяць після попередньої операції(крім спадщини та визначення часток)
– Закріплюється чинна заборона вчинення виконавчих написів на кредитних договорах, які не є нотаріально посвідченими.
– Забороняється внесення нерухомого майна до статутних капіталів юридичних осіб та навпаки.
– Запроваджуються окремі особливості для іпотеки.
– Зупиняється перебіг строку для прийняття спадщини або відмови від її прийняття на час воєнного стану. Свідоцтво про право на спадщину видається спадкоємцям після закінчення строку для прийняття спадщини. Це означає, що нотаріуси (до змін) видаватимуть свідоцтва про право на спадщину лише по тих спадкових справах, строк прийняття спадщини за якими сплив до 05 березня 2022 року включно.
– Запроваджуються значні обмеження щодо вчинення нотаріальних дій для громадян Російської Федерації та юридичних осіб РФ, або створених за участю громадян РФ (крім тих, що проживають на території України на законних підставах).
Прокоментуйте