За час повномасштабної війни рф проти України відомі два ракетних удари по Тернопільщині. Перший стався ще 3 квітня, у неділю. Другий 11 червня, у суботу. Які висновки зробили мешканці нашого краю, як працюють державні служби та куди може прилетіти наступного разу проаналізуємо у статті.
– Вчора ворог здійснив бомбардування міста Тернополя. Був перший “приліт”. Дякуємо нашим військовим, які попередили цей факт, знешкодили. Проте уламками зачепило об’єкт критичної інфраструктури. Тому він зараз у непридатному стані для використання. Все інше – це закрита інформація, – повідомив голова Тернопільської ОДА Володимир Труш під час брифінгу по результатам першого ракетного удару.
Також голова зазначив, що напередодні “прильоту” органи влади спрацювали по об’єкту належним чином. Як результат превентивних заходів: жертв не було, а вся робота ЗСУ, ДСНС та поліції по об’єкту потрапляння зводилася до документування факту обстрілу та прибирання уламків.
Мабуть, пронесло! – подумали тоді усі.
І Тернопільщина зажила звичним, хоча й дещо воєнним, життям. Це – коли, алкоголь після 21 подавати не можна, але якщо дуже попросити бармена – можна. Коли таксі після 23 не їздить, але якщо замовити – то подвійний тариф…
Та ось пройшли 2 місяці і вже Чортків на собі відчув любов сусіднього народу.
Голова Тернопільської обласної військової адміністрації Володимир Труш оприлюднив відео, на якому зафіксовані наслідки ракетного удару у Чорткові. «На відео п’ятиповерхові будинки, де під час обстрілу чотирма ракетами перебували мирні жителі з дітьми. Цілу ніч на місці події працювали ДСНС, поліція, сапери та інші служби», – написав він у телеграмі.
Так, цього разу удар був набагато потужніший. Не обійшлося без поранених. Загалом за медичною допомогою звернулися 23 особи: як цивільні, так і військові. Станом на вечір 12 червня ще десятеро громадян перебували у лікарнях.
Серед постраждалих – дівчинка 12 років з Харкова. Її сім’я, після початку повномасштабного вторгнення, переїхала на Тернопільщину.
Президент Володимир Зеленський увечері 12 червня заявив: “Після ракетного удару по Тернопільській області в лікарнях досі перебувають 10 людей. Не було жодного тактичного чи стратегічного сенсу в цьому ударі, як і в абсолютній більшості інших російських ударів. Це терор, просто терор”.
Уже після обіду 12 червня у Чорткові відновлено електрику та газопостачання. Комунальники та працівники ДСНС допомагають людям з боротися з наслідками.
Що говорять військові експерти?
Зокрема Павло Лакійчук в інтерв’ю Gazeta.ua від 12 червня 2022 року зауважив, що росія збільшила присутність своїх ударних кораблів у Чорному морі.
“Вони мають однаковий набір ракет “Калібр” – на вісім штук. Саме з них б’ють по території України та за їх допомогою блокують судноплавство у Чорному морі”, – заявив експерт.
На що чекати мешканцям Тернопільщини?
У Тернополі та області ще досить і стратегічних, і військових об’єктів. Більшість із них побудовано ще за радянських часів, а отже – добре відомі ворогу. Що точно не слід робити: втрачати пильність. Не варто нехтувати сигналом тривоги. А вже коли удар відбувся – не слід наввипередки розміщувати фото та відео в мережі. Така безвідповідальність може вартувати життя!
Та й уже давно слід зрозуміти. В країні – війна. І вона може в будь-яку хвилину торкнутися кожного з нас.
Прокоментуйте