Світова спільнота не вірила, що Україна може бути настільки потужною, рішучою і добре організованою, заявив Президент Польщі (1995–2005), Голова Наглядової Ради YES Александр Кваснєвський у заключній промові на 17-тій Щорічній зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії (YES) «Україна: На захисті нашої спільної свободи», організованій YES у партнерстві з Фондом Віктора Пінчука.
«Іноді неймовірне може бути правдою. Рік тому ми не очікували, що може бути повномасштабна війна. Коли 24 лютого війна почалася, ми не вірили, що Україна може бути такою потужною, такою рішучою, такою добре організованою. Російський бліцкриг був досить реалістичним сценарієм. Однак сьогодні ми набагато ближче до оптимістичних сценаріїв, до сценаріїв української перемоги, ніж до песимістичних варіантів, які обговорювалися на початку війни, коли йшлося про можливий успіх Путіна і подальшу агресію проти Молдови», – заявив він.
Александр Кваснєвський наголосив, що хоч перемога України невідворотна, але її ще потрібно здобути. Наблизити її дозволить подальша військова, фінансова і гуманітарна підтримка України і незламна єдність західної спільноти.
«Україна потребує потужної і беззастережної підтримки: військової, фінансової, гуманітарної. Ми маємо тримати нашу єдність. Єдність демократичного світу – це запорука успіху», – зазначив Александр Кваснєвський.
Голова Наглядової Ради YES застеріг, що втома міжнародної спільноти від війни може завадити швидкій перемозі України.
«Ми маємо побороти відчуття втоми і мусимо усвідомити, що це конфронтація, в якій ми повинні перемогти, а без нашої участі це неможливо», – наголосив Александр Кваснєвський.
Він також закликав Захід підтримувати фінансову стабільність України і вже почати реалізовувати програму післявоєнного відновлення країни.
«Іноді ми говоримо про великі плани, про так званий План Маршалла. Я особисто думаю, що ми маємо знайти кращу назву для цього. Це може бути план “Україна 2.0”, або щось інше. Нам потрібні певні елементи стабільності і миру, щоб почати здійснювати цей план. Але вже зараз ми можемо зробити дещо важливе – організувати не такі великі фінанси, щоб підтримати регіони України, де вже відносно безпечно. Відбудувати школи, дитячі садки, мости, дороги», – підсумував Голова Наглядової Ради YES.
Прокоментуйте