Вперше у Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка провели інтелектуально-спортивну битву за «Кубок Володимира Гнатюка».
Змагання тривали у декілька етапів, які розкривали і спортивні, і творчі, і наукові здібності студентів.
У номінації «волейбол» перемогу здобули студенти факультету фізичного виховання. Історичний факультет лідирував в інтелектуальній грі «Mind game». Найкраще знають визначні місця Тернополя молодь фізико-математичного факультету. У номінації «футбол» вибороли перше місце активісти факультету фізичного виховання. За «найкращий відеоролик» перемогу здобули студенти факультеті філології і журналістики. Інженерно педагогічний факультет отримав першість у номінації «настільний теніс», а найкращі знавці «шахів» навчаються на фізико-математичному факультеті.
Урочиста частина кубку відбулась 21 листопада в актовій залі ТНПУ.
Шляхом жеребкування факультети обрали теми для представлення та продемонстрували уривки з творів українських авторів.
Для чіткого розуміння картини підсумки попередніх змагань вивели на екран.
Розпочали із музичного привітання хорової капели «Освіта» під керівництвом Галини Яценко, концертмейстерки Оксани Юрчак.
Творчу естафету перейняли студенти факультету мистецтв, які урочисто відкрили «Кубок Володимира Гнатюка» із представленням роману Валер’яна Підмогильного «Місто». Фізико-математичний факультет занурив глядачів у мальовничі Карпати повісті Гната Хоткевича «Довбуш». Факультет фізичного виховання здивував сучасною імпровізацією роману Павла Загребельного «Роксолана». Про цінність української мови нагадали студенти факультету філології і журналістики у п’єсі Миколи Куліша «Мина Мазайло». Географічний факультет вразив тонкощами, які зуміли передали з поеми Івана Котляревського «Енеїда». Акторські здібності проявили студенти факультету педагогіки та психології у творі Івана Котляревського «Наталка Полтавка». Хіміко-біологічний факультет здивував почуттям гумору, відобразивши події у повісті Івана Нечуя-Левицького «Кайдашева сім’я». Студенти інженерно-педагогічного факультету деталізовано відтворили героїв із твору Івана Карпенка-Карого «Мартин Боруля». Історичний факультет представив уривок із роману Пантелеймона Куліша «Чорна рада». А студенти факультету іноземних мов створили магію просто на сцені ТНПУ, зануривши глядачів у повість Михайла Коцюбинського «Тіні забутих предків».
Серед глядачів були розіграні подарунки від партнерів заходу.
Розбавили творчий вечір вокалістки естрадної студії факультету мистецтв, під супровід танцювальної постановки Олени Стоколосої та Роксолани Виклюк солістка Уляна Шерстій подарувала глядачам музичну композицію, а учасники гурту Labux Band створили невимушену танцювальну атмосферу в залі.
Члени журі у складі Богдана Буяка, Сергія Фалі, Христини Чайки, Миколи Пастуха та Світлани Наконечної виділили найкращих акторів серед номінантів – це Лев Заволянський з інженерно-педагогічного факультету та Діана Маркуту з факультету іноземних мов.
Вітаємо студентів хіміко-біологічного факультету, які гідно вибороли «Кубок Володимира Гнатюка» у цих нелегких університетських змаганнях.
Як зазначив ректор університету Богдан Буяк: «Сьогодні це перемога нашого університету, тому що таких живих, колективних, приємних емоцій ми не відчули з 2019 року, починаючи з пандемії і під час війни зараз. І я дякую Господу та нашим Збройним Силам України, що «Кубок Володимира Гнатюка» провели без сигналу «повітряна тривога» та повноцінно на сцені університету».
Богдан Богданович звернув увагу, що круто бачити на сцені літературну класику в поєднанні з комічним, спостерігати за взаємодією викладачів і студентів, бо такі моменти запам’ятаються на все життя.
Дякуємо профспілковій організації студентів, студентському уряду та спортивному клубу «Педагог» за організацію та всім, хто дотичним до реалізації «Кубку Володимира Гнатюка – 2023».
Ведучі заходу – Уляна Шерстій та Артур Шалак.
Христина Надала
Прокоментуйте