Спочатку ми хотіли написати гнівний пост про постійні розкопки на перехресті. Так розпочинають свій допис у Реальному Тернополі активісти.
“Вулиці Вербицького-Чубинського, які вже навіть асфальтувати немає сенсу, бо відбуваються такі роботи по декілька разів на рік. Але трошки розібравшись в проблемі хочемо поговорити про управління з чиновницьких кабінетів такими роботами”, – зауважили автори.
Далі автори наводять конкретний приклад проблемної ділянки і пропонують шляхи виправлення ситуації:
“На даній ділянці проходить сплетіння комунікацій тепломереж, якщо бути точними, 8 трубопроводів різного діаметру. Через зношеність системи їх постійно прориває і ремонтні бригади розкопують ділянку та “латають” дірки, або замінюють частини труб. Труби проходять досить глибоко, тому і розкопки завжди об’ємні. Для того, аби тут не проривало потрібно зробити капітальний ремонт ділянки, щоб замінити старі проржавілі труби”.
“Звичайно, що капремонт буде вартувати декілька мільйонів гривень. Але ось такі латання дір, по декілька разів на рік, вартують десятки, а то і сотні тисяч гривень, бо це ж не лише заварити трубу потрібно, це також земельні роботи екскаватором, та іншою технікою, пальне, оплата праці, а після ремонту дорожні матеріали, такі як щебінь, асфальт та техніка для їхньої укладки. І це ми не беремо до уваги незручності мешканцям, коли цю ділянку потрібно оминати”.
Далі автори стверджують, що посадовці “Тернопільміськтеплокомуненерго” відреагували на ситуацію:
“Так от, на даний момент, наскільки нам стало відомо, КП “Тернопільміськтеплокомуненерго” навіть не виготовили проектно-кошторисної документації, щоб сформувати вартість капітального ремонту і профінансувати з міського бюджету такі роботи (якщо це не так, то представники тепломереж чи Управління ЖКГ можуть прокоментувати і виправити нас). Якби такі прориви траплялися рідко, скажімо раз на декілька років, то можна було б знехтувати і фінансувати інші нагальні потреби, але при такій частоті, це величезні суми. Ми підозрюємо, що загальна кошторисна вартість таких локальних ремонтів за останні 5 років вже повинна наближуватися до вартості капітального ремонту”.
Не обійшлося і без закиду підприємству щодо замовлення послуг ЗМІ на пів мільйона гривень::
“З огляду на це особливо дивно виглядає ситуація, коли збиткове підприємство вирішує замовити медіа послуги з “висвітлення” своєї діяльності в ЗМІ на 500 тис. грн замість того, аби за ці кошти замовити бодай виготовлення ПКД на капітальний ремонт даної ділянки? Адже саме такі ремонти є на часі, оскільки тут мова не про нові тротуари чи благоустрій, а про реальну економію і раціональне використання коштів. Дуже цікаво, куди саме цього року будуть витрачатися 930 млн. грн передбачені на ЖКГ, а це майже на 230 млн. грн більше, ніж торік, тому будемо дуже детально слідкувати за “критичними” ремонтами цьогоріч”.
Прокоментуйте