Як місцеві перетворення відповідають потребам мешканців? Так називався прес-тур Харківщиною в рамках проекту «Реформи в Україні очима журналістів регіональних медіа».
Журналісти з різних куточків України знайомились з об’єктами Харківщини, які з’явилися минулого року завдяки реформі децентралізації. Було про що розказати, а головне показати, Олегу Чорнобаю, голові Пісочинської селищної ради. Перший пункт програми – Фізкультурно-оздоровчий комплекс, який урочисто відкрився 20 січня 2018. Його збудували за рік і два місяці. Загальна площа 1402,8 кв.м., обладнаний системою вентиляції та кондиціонування. Тут працюватимуть секції футболу та міні-футболу, волейболу, бадмінтону, боксу, карате й самбо. Також проводитимуть тренування дві пісочинські дорослі футбольні команди й одна волейбольна. Крім того, всі охочі тримати себе у формі мають змогу займатися у тренажерній залі. Заняття для 640 учнів місцевої ДЮСШ та шкіл Пісочинської селищної ради – безкоштовні.
Не могла не вразити журналістів і новенька школа, що відрилася першого вересня. Це перша школа, яку звели “з нуля” в Харківській області за останні 12 роківі у рекордні терміни. Будівництво розпочалося наприкінці 2015 року. Як розповіла Галина Волобуєва, директорка школи, навчальний заклад розрахований на 640 місць, п’ять перших класів заповнені на 100%. Серед першокласників – двоє дітей з особливими потребами. У будівлі є пандус та ліфт, які дозволяють дітям з обмеженими можливостями мати безперешкодний доступ до всіх приміщень. Школу побудовано за найсучаснішими технологіями. Вона енергоефективна. Окрім утеплення, тут працює унікальна система опалення та вентиляції. Кожен світильник у школі – світлодіодний. В приміщеннях встановлено відеокамери, сигнал з яких виведено на пульт охорони. У молодшій школі антисколіозні стільці.
Потім учасники прес-туру повернулися з Пісочина в Харків, де відвідали найбільший в Україні Регіональний центр надання адмінпослуг, збудований за підтримки посольства США в Україні та USAID. Оксана Попова, керівник центру, розказала, що площа ЦНАПу – 6 тис. кв. м. Він розрахований на 320 робочих місць. Тут працюють представники близько 20 органів влади – найбільш затребувані жителями міста та області. Робота організована за принципом відкритого простору. Послугами можуть користуватися не тільки жителі Харкова і області, а й представники інших регіонів України. Також працюють консультативні «вікна» для іноземців та «молодіжне вікно». Будівля пристосована для відвідувачів з обмеженими можливостями.
Влада Харкова вважає важливим створювати комфортне середовище в громадських місцях, де люди проводять багато вільного часу. Центральний парк культури і відпочинку ім. М. Горького дуже змінився після реконструкції. Тепер, це – кращий тематичний парк розваг в Україні, один з кращих в Європі. Це підтверджують нагороди і позитивні відгуки відвідувачів, в тому числі користувачів Tripadvisor. Ідея парку продемонструвати громадянам можливості озеленення та благоустрою публічних просторів, новітні технології і тенденції в озелененні, проведенні культурно-масових заходів, екологічне виховання дітей. Парк складається з кількох тематичних зон, кожна оформлена в своєму стилі. У парку діють атракціони для будь-якого віку – від дитячих, до екстремальних.
На другий день учасники прес-туру взяли участь у виїзному засіданні Харківського прес-клубу. Воно проходило у Зміївському районі на біостанції Харківського Національного університету імені Каразіна. Йшлося про те, як військові дії на Донбасі впливають на тваринний світ українського степу. Було оприлюднено звернення вчених-біологів до Міністерства екології та природних ресурсів України про необхідність перерахунку бабаків, найбільшої тварини наших полів. Під час флешмобу – День бабака, дізналися, що через 6 тижнів в Україну прийде весна і життя на Марсі є – так сказав бабак Тимко-3.
Надзвичийно цікавим було знайомство з волонтерським проектом АКЦентру – Олені Святого Миколая 2018 – свято на рубежі з війною. Волонтери бачать свою місію в возз’єднанні України, в розвитку місцевих ініціатив, в допомозі дітям – заради майбутнього країни. Ірина Гайова, Володимир Плясунов та Катерина Шутальова, розказали, що проект тривав 2 місяці – з середини листопада 2017 до середини січня 2018 року. Було отримано 1630 листів від дітей, що живуть уздовж лінії розмежування – Святому Миколаю. Виконували дитячі бажання небайдужі з усього світу – України, Канади, США, Іспанії, Італії, Німеччини, Ізраїлю, Мексики і Монако.
Завершився прес-тур зустріччю у Харківському Центрі розвитку місцевого самоврядування на тему: «Реформа місцевого самоврядування на Харківщині. Реалії та перспективи». Журналісти мали можливість поставити запитання фахівцям, які в них виникли під час прес – туру.
Прес-тур Харківщиною в рамках проекту «Реформи в Україні очима журналістів регіональних медіа» здійснюється за підтримки “Українського медійного проекту” (У-Медіа) і реалізується міжнародною організацією Інтерньюз та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).
Прокоментуйте