Майже 26% першокласників потерпають від розладів сну. Серед одинадцятикласників — 33%. На втому скаржаться 64% учнів перших класів. А от серед випускників шкіл працездатність знижена на 83%. Це засвідчують результати опитування, яке провела кафедра педіатрії № 1 ЛНМУ ім. Д. Галицького спільно іншими організаціями. В анкетуванні взяли участь 70 тисяч дітей.
Нудота періодично турбує 19% першокласників та 22% учнів 11-го класу. На печію, що може свідчити про захворювання шлунково-кишкового тракту, скаржиться кожен п’ятдесятий учень 1-го класу та 15% учнів, що навчаються у випускному класі.
Оптимальна кількість прийомів їжі у дитячому та підлітковому віці — 4−5 разів на добу. Так харчуються 69% школярів. Решта обмежується 2−3 або й одним прийомом їжі. Голод діти тамують переважно булочками, печивом, круасанами, соками «з пакета» і фастфудом (хот-догами, картоплею фрі тощо).
Зі сколіозом приходить до школи 12% дітей. Покидають її стіни з цим діагнозом 26%. Через неправильну поставу стоптує взуття з одного боку 18 першачків і 24% одинадцятикласників. Порушення зору мають 16% учнів 1-го класу і 37% випускників шкіл.
«Здоров’я лише на 10% залежить від медиків, — коментує „ВЗ“ д.м.н., професор, завідувач кафедри педіатрії № 1 ЛНМУ ім. Д. Галицького Сергій Няньковський. — Діти приходять до школи відносно здоровими, а далі у них змінюється спосіб життя, харчування, зменшується фізична активність, навалюються стреси»
За словами лікаря, серед учнів перших класів хронічні захворювання мають 5−10% (переважно травної системи, зокрема гастрит). Серед старшокласників хворіють понад 95% (деякі за 10 років навчання встигають нажити два і навіть три хронічні захворювання).
Наталія Дружбляк. Детальніше на wz.lviv.uа
Прокоментуйте