Коментує доцент кафедри конституційного, адміністративного та фінансового права юридичного факультету ТНЕУ, к.ю.н., доцент Н.Ф. Ментух
– Так, але є певні нюанси. Дату президентських виборів своїм голосуванням затверджує Верховна Рада. Депутати мають зробити це не пізніше, ніж за сто днів до дня виборів. Дедлайн для народних обранців був 21 грудня 2018 року.
Далі Центральна виборча комісія оголошує початок передвиборчої кампанії, яка триватиме 90 днів. Це відбулося 30 грудня 2018 року.
До 4 лютого 2019 року ЦВК приймає документи від кандидатів у президенти, а наступні п’ять днів – до 9 лютого 2019 року – відбуватиметься реєстрація кандидатів. Після цього оголосять остаточний та офіційний список претендентів на посаду глави держави.
- Чи буде другий тур, і чому його взагалі призначають?
– Другий тур призначають у тому випадку, якщо жоден з кандидатів не набере абсолютної більшості голосів (50% + один голос) після першого етапу голосування. Поки результати соціологічних опитувань демонструють, що серед лідерів президентських перегонів немає явного фаворита, який зможе набрати більше половини голосів. У такому випадку другий тур відбудеться 21 квітня 2019 року.
За часи незалежності України лише Леонід Кравчук у 1991 році та Петро Порошенко в 2014 році перемогли в першому турі.
Контент виготовлено у співпраці з Тернопільським прес-клубом за підтримки «Медійної програм в Україні», що фінансується Агентством США з міжнарод-ного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.
Прокоментуйте