• РЕКЛАМА НА САЙТІ
  • КОНТАКТИ
СПЕЦТЕМА: ВІЙНА З рф
Середа, 21 Травня, 2025
Ровесник NEWS
  • NEWS
  • Суспільство
  • LIFESTYLE
  • Освіта
  • Спорт
  • Цікаве
  • Кримінал
  • Політика
  • Економіка
Немає результатів
Переглянути всі результати
  • NEWS
  • Суспільство
  • LIFESTYLE
  • Освіта
  • Спорт
  • Цікаве
  • Кримінал
  • Політика
  • Економіка
Немає результатів
Переглянути всі результати
Ровесник NEWS
Немає результатів
Переглянути всі результати

В Україні з’являться нові державні свята: коли будемо відзначати

Опубліковано: 01 Серпня, 2020
A A
У Тернополі буде перенесено робочий день

Календар

Президент Володимир Зеленський запропонував дати таким релігійним святам, як Рамазан-Байрам, Курбан-Байрам, Песах, Рош-Гашана, Ханука, Великдень християн західного обряду та іншим статус державних в Україні.

Глава держави підписав відповідний указ № 303/2020, передали в Офісі президента України.

В Україні з'являться нові державні свята: коли будемо відзначати

Також Зеленський доручив уряду обговорити це питання з Всеукраїнською радою церков, релігійними організаціями та Українським інститутом національної пам’яті. Далі законопроект внесуть на голосування у Верховну Раду.

Що це за свята і коли вони відзначаються – читайте в матеріалі Styler.

  • Рамазан-Байрам і Курбан-Байрам широко шануються в мусульманській релігії.
  • Песах, Рош-Гашана і Ханука – великі та важливі юдейські свята.
  • Католицька Пасха святкується християнами західного обряду за григоріанським календарем.

Рамазан-Байрам: одне з найбільших ісламських свят (відоме також у кримських татар як Ораза-байрам і татарською як Ураза-байрам). Це свято розговіння, що знаменує закінчення місяця посту Рамадан і 30-денного посту. Від такого посту звільняються тільки вагітні жінки та матері-годувальниці, хворі, подорожні та військові. Саме слово “рамадан” означає “горіти”, тобто в цьому місяці при дотриманні посту згоряють всі гріхи людини.

Ураза-байрам називають малим святом на противагу великому – Курбан-Байраму – святу жертвопринесення, який відзначається через 70 днів після закінчення урази. У Рамазан-Байраму немає фіксованої дати, адже тривалість місяця становить 29 або 30 днів і залежить від місячного календаря. У 2020 році свято відзначали 24 травня.

Перед святом всі члени сім’ї повинні обов’язково скупатися, одягти чисту білизну, навести порядок із зачісками, постригти нігті. Жінки фарбують хною волосся і перші фаланги пальців. За традицією святкову трапезу і веселощі слід розділити з родичами, друзями і сусідами будь-якого віросповідання та національності, а головне – проявити милосердя до голодних і знедолених.

Курбан-Байрам припадає на 70-й день після свята Ураза-байрам і триває три-чотири дні, а відзначається на згадку про жертвопринесення пророка Ібрагіма, символізуючи закінчення хаджу – паломництва мусульман до Мекки.

В день жертвопринесення мусульмани здійснюють повне обмивання (гусль), вдягають новий одяг, відвідують родичів і людей похилого віку, подають милостиню, відвідують могили батьків і близьких.

Курбан-Байрам починається з хутби (проповіді мулли) і жертвопринесення. У жертву Аллаху приноситься домашня худоба – корова, коза, вівця чи верблюд. М’ясо жертовних тварин ділиться на три частини. Одна призначається для сімейної трапези, друга йде на частування друзів і сусідів, а третя обов’язково роздається нужденним.

Дата свята також “кочує” в календарях різних років, і в 2020-му розпочнеться з 30 липня і триватиме по 3 серпня.

Песах є головним святом юдейської віри, і відзначається в пам’ять про вихід з Єгипту. Щорічно Песах відзначається з вечора 14 дня весняного місяця нісана за єврейським календарем. Загальна тривалість урочистостей з нагоди єврейської Пасхи становить 8 днів, протягом яких діють певні правила і відбуваються різні обряди.

У 2020 році святкували Песах від заходу 8 квітня і до настання ночі 16 квітня. А в 2021-му він почнеться від заходу 27 березня і триватиме до настання ночі 4 квітня.

Песах завжди проходить в радісній атмосфері, а його центральною традицією є святкова вечеря (седер). Головною забороною на свято є вживання квасних продуктів (хамець). Головним елементом ритуальної трапези є маца – прісний корж, що випікається перед святом.

Рош-Гашана – свято настання Нового року в юдейській вірі. Дата щороку змінюється і залежить від місячного циклу – початок нового року за єврейським календарем настає в перший день молодика осіннього місяця тішрей. Свято триває протягом двох днів. До речі, за традицією цей день не може припадати на неділю, середу або п’ятницю. У 2020 році свято розпочнеться 18 вересня і триватиме по 20 вересня.

Взагалі святкування Рош-Гашана для вірян має величезне значення і, згідно з Торою, вважається днем створення світу. Також вважається, що молитва на Рош-Гашана здатна вплинути на вердикт Господа. Тому однією з головних святкових традицій є відвідування синагоги та проголошення “слихота” (молитви про прощення гріхів).

В Україні широке святкування Рош-Гашана проходить в Умані, куди з’їжджаються з усього світу тисячі євреїв-хасидів. Вони збираються на могилі Рабі Нахмана. Згідно з заповітом цадика, відвідування його могили на Новий рік обов’язково має принести удачу.

Ханука – єврейське свято чуда, свято перемоги добра над злом, святості над нечистотою. Це єврейське восьмиденне зимове свято. У 2020 році його відзначали від 10 по 19 грудня.

В цей час не дотримуються посту – навпаки, в цей період заведено їсти страви з олією (пончики, смажені картопляні оладки). За традицією, кожен з 8 днів урочистостей дітям дарують подарунки – гроші та золоті монетки з шоколаду. В період свята запалюють свічки в менорі та читають вдячну молитву “галель”.

Великдень у католиків, як і у православних, є найважливішим релігійним святом – християни по всьому світу відзначають воскресіння спасителя Ісуса Христа.

Головними атрибутами Великодня вважаються здобні паски, які символізують церкву; фарбовані яйця (символ вічного життя і чуда Воскресіння). Святкування у вірян західного і східного обрядів по суті не відрізняється – відмінність лише в датах. Так, у 2020 році римо-католики святкували Великдень 12 квітня (а православні – 19 квітня).

Теми: змінисвятаСвяткові днісвяткування

Перегляньте Також

Великдень – це свято великої надії
LIFESTYLE

“Великдень – це свято великої надії” – акції, знижки та вітання у ТРЦ “Подоляни”

22.04.2025
Що відзначають тернополяни 15 квітня
LIFESTYLE

Що відзначають тернополяни щороку 15 квітня

15.04.2025
Тернопільській митниці — 33 роки!
NEWS

Сьогодні Тернопільській митниці — 33 роки!

08.04.2025
Хресна хода у Збаражі об’єднала сотні вірян
LIFESTYLE

Хресна хода у Збаражі об’єднала сотні вірян у молитві за Україну

31.03.2025
Християни відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці
LIFESTYLE

25 березня християни відзначають свято Благовіщення Пресвятої Богородиці

25.03.2025
Сьогодні відзначають День української жінки
LIFESTYLE

Сьогодні відзначають День української жінки

25.02.2025
завантажити ще
Наступний допис

На Почаївської ікони Божої Матері архієрейське богослужіння відбудеться на Вірлі

інтернет

Вандали на Тернопільщині пошкодили оптичний магістральний кабель

Опілля квас Опілля квас Опілля квас

Популярне

  • Пісні молодого співака набирають мільйони

    Пісні молодого співака з Тернопільщини набирають мільйони переглядів

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
  • Відійшов у засвіти молодий тернопільський співак і викладач Ігор Запотічний

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
  • Могили полеглих Героїв на Тернопільщині зазнали наруги: зірвані фото та рушники

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
  • На війні загинув захисник з Тернопільщини Юрій Швед

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
  • Ветеран з Чортківщини продовжує допомагати фронту дронами

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0

Свіжі публікації

Як вигідно купувати електроніку та побутову техніку на MediaMarkt

Як вигідно купувати електроніку та побутову техніку на MediaMarkt

21.05.2025
Олена Підгрушна не змінила громадянство

Тернопільська легенда біатлону Олена Підгрушна не змінила громадянство, бо любить Україну

21.05.2025
Вінницькі бізнесмени шукають партнерів

Вінницькі бізнесмени шукають партнерів на Тернопільщині

21.05.2025
Проєкт UCORD починає впровадження культурних ініціатив

Проєкт UCORD починає впровадження культурних ініціатив у шести регіонах України

21.05.2025
Тернопільські призери зі своїми наставниками

Юні тернополяни з п’ятьма медалями повернулися з чемпіонату України з ММА

21.05.2025
Ровесник NEWS



ГО Медіа-центр Тернопіль

Тернопільські молодіжні новини "РовесникNEWS". Всі права збережено. Усі права на інформаційні матеріали, розміщені на сайті «РовесникNEWS» / rovesnyknews.te.ua, захищені українським законодавством про авторське право та інші суміжні права. При використанні, передруку інформаційних та фото-,відеоматеріалів сайту, гіперпосилання на «РовесникNEWS» має міститися в першому абзаці тексту. Точка зору редакції може не збігатися з точкою зору автора, а усі опубліковані матеріали не претендують на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, про яку йдеться. Редакція не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації, а також може не поділяти погляди та думки, висловлені читачами сайту в коментарях до статей, а сам ресурс виконує винятково роль носія. Матеріали з поміткою (R) публікуються на правах реклами. Інформаційні матеріали сайту rovesnyk.te.ua є інтелектуальною власністю інтернет-ресурсу "РовесникNEWS".

Немає результатів
Переглянути всі результати
  • Віджет новин
  • КОНТАКТИ
  • Молодіжні новини
  • РЕКЛАМА НА САЙТІ

© 2025 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.