• РЕКЛАМА НА САЙТІ
  • КОНТАКТИ
СПЕЦТЕМА: ВІЙНА З рф
П’ятниця, 6 Червня, 2025
Ровесник NEWS
  • NEWS
  • Суспільство
  • LIFESTYLE
  • Освіта
  • Спорт
  • Цікаве
  • Кримінал
  • Політика
  • Економіка
Немає результатів
Переглянути всі результати
  • NEWS
  • Суспільство
  • LIFESTYLE
  • Освіта
  • Спорт
  • Цікаве
  • Кримінал
  • Політика
  • Економіка
Немає результатів
Переглянути всі результати
Ровесник NEWS
Немає результатів
Переглянути всі результати

«ЗЕкоманда вбиває сільські бібліотеки. Зупинімо її!» – Михайло Тимошик

Опубліковано: 04 Жовтня, 2020
A A

На межі виживання. Саме так можна охарактеризувати стан, у якому перебуває більшість сільських установ.

Детальніше про проблеми сільських бібліотек у матеріалі краєзнавця, кандидата у депутати Тернопільської обласної ради від ВО «Свобода» по округу №4 (громади Збаразька, Микулинецька, Іванівська, Золотниківська, Білецька, Великобірківська, Байковецька, Теребовлянська, Скалатська, Скориківська, Підволочиська) Михайло ТИМОШИК.

«Коли ви востаннє були в бібліотеці? У місті – частіше, а ось у селі… Подивімось правді у вічі: сільські бібліотеки давно звикли жити без читачів та поповнення книжкових фондів. Зрештою, кому читати, якщо молодь виїжджає за кордон або «емігрує» до міста, а літні люди тихенько «переселяються» на цвинтарі… Пустіють села… І держава нічого не робить для їхнього порятунку й відновлення.

Зокрема, й духовного! Навпаки, підштовхує у прірву, закриваючи очі на проблеми сільських шкіл, бібліотек і клубів, не сприяючи розвитку аматорських колективів, не підтримуючи талановитих самородків, обіцяючи, але не ремонтуючи дороги…

В Україні з кожним роком скорочується число публічних бібліотек. Ми належимо до п’ятірки країн із найменшою кількістю користувачів ними. 60% – 70% книг у сільських бібліотеках видані ще в Радянському Союзі, а передплата нової періодики чи наявність у фондах відео- та аудіоматеріалів, – велика розкіш! Утримання публічних бібліотек обходиться Україні у понад два мільярди гривень на рік.

Та цих коштів часто не вистачає навіть на найнеобхідніше, що вже казати про модернізацію. Більшість сільських книгозбірень досі без інтернету (приблизно 70%), без опалення (приблизно 26%) і навіть без світла (приблизно 2%). Копійчану зарплату отримують й бібліотекарі. Хоча, зізнаються, і ці сльози в селі, де тотальне безробіття, таки гроші. Тому тримаються роботи з усіх сил. Креативлять на місцях. Подекуди на велосипедах розвозять книги стареньким читачам по домівках. А у більших селах навіть час від часу, в спілці з місцевою елітою, організовують культурно-масові заходи.

тернопіль, новини тернополя, новини тернопільщини, тернопільські новини,  політика,  вибори,  Тимошик

Одним із завдань постійної комісії з питань духовності, культури, свободи слова та інформації Тернопільської обласної ради, яку очолюю, стало збереження мережі сільських бібліотек. Незважаючи на впровадження реформи псевдодецентралізації, нам вдалось відстояти храми слова, трансформувати деякі з них у сучасні острівки культури, трохи підрихтувати й частково поповнити новими книгами.

Проте роботи ще дуже багато. На часі – формування гуманітарної стратегії Тернопільщини та визначення ролі бібліотек в її реалізації. Завдання сільських книгозбірень має відповідати запитам громади й забезпечувати потреби її мешканців, тільки тоді вони будуть зацікавлені в їхньому розвитку.

Необхідно кожну з бібліотек підключити до мережі інтернет, оцифрувати книжкові фонди. Давно час переосмислити роль бібліотекаря і осучаснити програму його навчання, заохотити до написання грандів й пошуку та залучення інвестицій, започаткувати обласну премію «Бібліотекар року» з пристойним грошовим фондом.

Це тільки частинка того, що не дозволить згаснути вогню слова й просвіти в селах, часто забутих владою і навіть Богом. Інакше таки направду нікому не буде діла до того, хто ми, звідки, якою мовою говоримо, які книги читаємо та якими вулицями ходимо… Не допустімо цього!

Михайло ТИМОШИК

Теми: вибориполітикаТимошик

Перегляньте Також

У Тернополі нагородили воїнів і волонтерів
NEWS

У Тернополі нагородили воїнів і волонтерів за вклад у перемогу України

30.05.2025
Довіра до політиків на Заході України
NEWS

Довіра до політиків на Заході України: чи готова Тернопільщина до нових лідерів

20.05.2025
Микола Бичок братиме участь у виборах Папи
NEWS

Кардинал з Тернопільщини Микола Бичок братиме участь у виборах нового Папи Римського

04.05.2025
Книга громадського діяча з Тернопільщини Михайла Ратушного
NEWS

Світ побачить книга відомого політика та громадського діяча з Тернопільщини Михайла Ратушного

18.02.2025
Дональд Трамп серйозно наїхав на Україну
NEWS

Дональд Трамп серйозно наїхав на Україну у розмові з журналістами

13.02.2025
Сесія обласної ради
NEWS

Тернопільська облрада сьогодні обиратиме нового очільника

30.12.2024
завантажити ще
Наступний допис

Вчитель із Заліщиків виграв чверть мільйона гривень

Ольга Шахін

У Верховній Раді тернополянці вручили орден «Гордість нації»

Опілля квас Опілля квас Опілля квас

Популярне

  • Припинять курсування чотири приміських потяги

    На Тернопільщині припинять курсування чотири приміських потяги

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
  • Увага! Розшук! На Тернопільщині розшукують жінку

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
  • У Байковецькій громаді на Тернопільщині відкрили ветеранський центр

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
  • Учора в центрі Тернополя підлітки били та тягали за волосся дівчину

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
  • Троє працівників загинули в цистерні на тернопільському підприємстві

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0

Свіжі публікації

Одним з кращих комунікаційників ЗСУ став тернополянин

Одним з кращих комунікаційників ЗСУ став тернополянин Юрій Кульпа

06.06.2025
Тернопіль під наймасовішим ударом російських ракет

Тернопіль під наймасовішим ударом російських ракет та дронів за час великої війни

06.06.2025
У Тернополі запроваджують зміни автобусних маршрутів

У Тернополі запроваджують зміни автобусних маршрутів з 25 червня

06.06.2025
Тернопільська біатлоністка стала амбасадором IBU

Молода тернопільська біатлоністка стала амбасадором IBU

06.06.2025
Тараса Савчука нагородили Відзнакою міського голови

Тернопільського медійника Тараса Савчука нагородили Відзнакою міського голови

05.06.2025
Ровесник NEWS



ГО Медіа-центр Тернопіль

Тернопільські молодіжні новини "РовесникNEWS". Всі права збережено. Усі права на інформаційні матеріали, розміщені на сайті «РовесникNEWS» / rovesnyknews.te.ua, захищені українським законодавством про авторське право та інші суміжні права. При використанні, передруку інформаційних та фото-,відеоматеріалів сайту, гіперпосилання на «РовесникNEWS» має міститися в першому абзаці тексту. Точка зору редакції може не збігатися з точкою зору автора, а усі опубліковані матеріали не претендують на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, про яку йдеться. Редакція не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації, а також може не поділяти погляди та думки, висловлені читачами сайту в коментарях до статей, а сам ресурс виконує винятково роль носія. Матеріали з поміткою (R) публікуються на правах реклами. Інформаційні матеріали сайту rovesnyk.te.ua є інтелектуальною власністю інтернет-ресурсу "РовесникNEWS".

Немає результатів
Переглянути всі результати
  • Віджет новин
  • КОНТАКТИ
  • Молодіжні новини
  • РЕКЛАМА НА САЙТІ

© 2025 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.