Рік тому відомий у Кривому Розі діджей Олександр Вальмонт спробував себе у ролі фермера. Він почав вирощувати мікрозелень. Під час весняного карантину через COVID-19 нічні клуби зачинили. Тож фермерство допомогло пережити йому складний період.
Про це пише agronews.ua.
– Я поставив редиску під фітолампи. Вона виросла і я просто її відірвав, спробував. І ось 2 листочки були на смак як редиска. І я подумав, навіщо чекати, можна і так їсти, – розповів Вальмонт.
На фермі площею у 80 квадратних метрів вирощують до 20 видів культур: соняшник, гірчиця, листя салату, петрушка, редис, амарант, базилік, фіолетова капуста, горох, сочевиця, а також їстівні квіти для сервірування страв.
Продажі господар здійснює через власну інстаграм-сторінку. На брак клієнтів не скаржаться, хоча й працюють тільки по місту.
– Коли ми тільки починали вирощувати, було приблизно 25–30 видів. Зараз ми звели до мінімуму, до найпопулярніших культур. Краще мати хорошу якість, – зазначив діджей.
На цій мікрофермі працює всього 2 людини. Допомагає діджею-мікрофермеру Олег Томілін. Хлопець навчається на агробіотехнолога на третьому курсі столичного університету біоресурсів та природокористування. Продовжує родинну династію агрономів.
Діджей Вальмонт зазначив, за аналогією ферм, де коровам вмикають класичну музику для покращення надоїв, для кращої врожайності вмикає своїм підопічним електронну музику. Чи є від того ефект, підтверджень немає, але діджейська практика зайвою не буде.
Український пасічник став переможцем міжнародного конкурсу меду в Лондоні
Цього року мед «Запашні луки Козачки» став першим українським учасником престижної Міжнародної виставки меду London Honey Awards, на якій завоював срібну медаль за чудову якість.
Про це повідомляє пресслужба «Бджолина садиба», пише agronews.ua.
Микола Андонієв, засновник і власник пасіки «Бджолина садиба», має досвід бджільництва понад 10 років. Його пасіка стаціонарна, містить до 20 вуликів, бджоли української степової породи.
У 2019 р. мед із його пасіки був визнаний кращим і гідно представляв Україну на конкурсі World Beekeeping Awards 2019 у Монреалі. А у 2020 р. вирішив взяти участь у Міжнародній виставці меду London Honey Awards.
— Чому я вирішив взяти участь в конкурсі? Можна сказати, що мета в мене була патріотична. Україна постійно заявляє про себе, як про медову державу. Ми займаємо п’яте місце у світі з експорту меду, а на світових конкурсах себе не представляємо й не беремо в них участь, — заявив Микола Андонієв.
Він зазначив, що найважче та найдорожче було відправити мед на конкурс до Лондону, адже жодна поштова компанія, крім DHL Express, не брала мед для пересилання, пояснюючи свою відмову тим, що цього року Великобританія заборонила ввезення меду з-за кордону.
— Шлях до участі був довгим, але воно було того варте. Узагалі ця перемога стала можливою тільки завдяки спільній роботі нашої команди. Запрошую всіх пасічників, незалежно від того чи є ви новачком в бджільництві або потужним, успішним брендом, взяти участь у конкурсі London Honey Awards 2021 і зробити все, щоб ми могли пишатися справжнім українським медом, — підсумував пасічник
Прокоментуйте