«Нова українська школа» – це реформа, яка потребує часу. Та певні зміни помітні у деяких школах і сьогодні, в деякі необхідно буде ввести вже з 2022 року. Зокрема, впізнати методи НУШ тернополяни можуть на уроках фізкультури, які повинні бути змінені згідно з реформою.
За якими показниками це можна визначити розповідає директор Інституту модернізації змісту освіти Євген Баженков на osvita.ua.
Одне з нововведень НУШ-– модельна навчальна програма. Її основне завдання – не здійснювати спортивну підготовку учнів, а розвивати їхні фізичні якості. Буквально місяць тому широкому загалу презентували модельну програму з фізичної культури для 5–6 класів. Програма містить понад 35 варіативних модулів із різних видів спорту. Які саме використовувати в роботі, обиратиме сам вчитель.
-Ключова особливість нової системи – відсутність обов’язкових модулів. У закладу освіти й особисто вчителя є можливість обирати. Зараз таких модулів уже більше 35, і їхня кількість зростатиме. Програми для шкіл адаптували федерації з різних видів спорту і подали на гриф. А вчитель самостійно може обрати той вид спорту, який вважає доцільним, орієнтуючись на зацікавлення учнів та матеріально-технічну базу навчального закладу. Умовно кажучи, далеко не кожна школа має у своєму розпорядженні басейн, у той же час інший заклад може розвивати в себе навіть лижний спорт, – пояснює Євген Баженков.
Модулі будуть обирати спільно з учнями. Їх може бути 3-4, навіть під час одного уроку для цього мають ділити учнів на групи. В одному спортзалі можуть впроваджувати приміром, петанк, чирлідинг, мініфутбол, теніс чи корфбол. Усі ці види не потребують великої площі.
Планується, що варіативні модулі змінюватимуться кожну чверть або триместр. Водночас передбачено, що школи можуть закуповувати інвентар під кожен варіативний модуль, а не обходитися виключно тією матеріально-технічною базою, яка в них є зараз.
Від 1 вересня 2021 року нову програму пілотуватимуть у 140 школах України. Уже з наступного 2021/2022 року модельна програма стане обов’язковою для всіх закладів загальної та середньої освіти в Україні.
Окрім того, 6 вересня за ініціативи міжнародного благодійного фонду Parimatch Foundation відбудеться онлайн-конференція «Інновації тіловиховання 2.0.», присвячена сучасному викладанню фізичної культури в школі. Співорганізатори конференції – Інститут модернізації змісту освіти, яким керує Євген Баженков, та Всеукраїнський центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх». Адже «Нова фізична культура» – це невід’ємна складова нової української школи, що набагато більше, ніж по-новому проведені 45 хвилин уроку.
Прокоментуйте