Увійти у звичний ритм життя та повернутися до роботи після тривалих вихідних та рясних застіль завжди важко. Тому фахівці Тернопільського обласного центру контролю та профілактики хвороб – гастроентеролог та терапевт – дали декілька порад, як полегшити цей процес.
Влаштуйте розвантажувальний день
Велика кількість жирної та смаженої їжі призводить до виникнення проблем з кишечником, через що людина може відчувати здуття живота або дискомфорт. “Нагадати про себе” може й підшлункова залоза, адже в період новорічних свят ми часто вживаємо салати з майонезом.
Найкращий спосіб закінчити затяжне святкування з точки зору гастроентерологів – влаштувати розвантажувальний день. Після новорічних свят бажано хоча б декілька днів дотримуватися легкої дієти. В цей період можна вживати відварене м’ясо та рибу нежирних сортів, овочі на пару, хліб з цільного зерна та кисломолочні продукти. Оптимальна кількість прийомів їжі – 5 разів (але маленькими порціями). Це допоможе пришвидшити метаболізм та нормалізувати роботу кишечника.
Пийте більше води та відмовтесь від алкоголю
Алкоголь у великих об’ємах може негативно вплинути не лише на стан шлунку та печінки, але й позначитися на роботі нервової системи. Саме тому важливо своєчасно зупинитися і почати проводити детоксикацію організму. Для цього ідеально підходить мінеральна вода без газу. Бажано випивати щоденно не менше 1,5 л простої води, вона допоможе відрегулювати електролітний баланс та очистити організм від шлаків та токсинів.
Поверніться до нормального режиму сну та відпочинку
Коли новорічні свята вже позаду, важливо налагодити здоровий режим сну та відпочинку. Для цього корисно гуляти пішки або займатися будь-яким легким видом фізичної активності, наприклад, йогою чи фітнесом.
Бажано захистити себе від дії стресових факторів, які сповільнюють відновлення організму. Лягати спати потрібно не пізніше, ніж о півночі, щоб дати організму можливість поновити сили та енергію. Допомогти повноцінно відпочити можуть улюблене хобі, прослуховування приємної, спокійної музики та ванна з ефірними оліями. Інколи хронічна втома стає серйозною проблемою після свят, впоратися з якою самостійно непросто. Допомогти в цьому може лікар.
Дотримуйтесь режиму харчування на роботі
Під час обідньої перерви вкрай небажано ласувати святковими стравами, замість них краще вживати їжу, що легко засвоюється. Поповнити дефіцит калорій можна супом-пюре, відварним курячим філе, овочами та кашами, що зварені на воді. Вітамінні чаї з лимоном та обліпихою – чудове доповнення до корисних перекусів. Щоб Вам було легше налаштувати себе на робочий лад, хоча б на деякий час відмовтеся від смаженої та жирної їжі.
Бажано в цей період також не вживати солодощі та рафінований цукор. Під час відновлення життєвих сил краще надавати перевагу натуральній їжі, що містить велику кількість вітамінів та мінеральних речовин. Окрім цього, важливо пам’ятати про пиття води та помірну фізичну активність.
Прокоментуйте