• РЕКЛАМА НА САЙТІ
  • КОНТАКТИ
СПЕЦТЕМА: ВІЙНА З рф
Четвер, 22 Травня, 2025
Ровесник NEWS
  • NEWS
  • Суспільство
  • LIFESTYLE
  • Освіта
  • Спорт
  • Цікаве
  • Кримінал
  • Політика
  • Економіка
Немає результатів
Переглянути всі результати
  • NEWS
  • Суспільство
  • LIFESTYLE
  • Освіта
  • Спорт
  • Цікаве
  • Кримінал
  • Політика
  • Економіка
Немає результатів
Переглянути всі результати
Ровесник NEWS
Немає результатів
Переглянути всі результати

Де люди найчастіше інфікуються коронавірусом

Опубліковано: 07 Листопада, 2020
A A
заражаються

У низці країн знову запровадили жорсткі обмеження для боротьби з пандемією COVID-19. Поки одні заклади закриваються, інші залишаються відкритими. DW з’ясовувала, де люди найчастіше заражаються коронавірусом у Німеччині.

У Німеччині з понеділка, 2 листопада, почав діяти так званий частковий локдаун для боротьби з поширенням коронавірусу SARS-CoV-2 та хворобою COVID-19, яку він викликає. Щонайменше на місяць змушені були зачинитися кафе, бари й ресторани, а також низка інших закладів – від спортклубів та басейнів до музеїв, театрів та кіно. Бізнесмени і працівники усіх цих галузей економіки побоюються за своє існування. Дехто називає ситуацію “катастрофою”, інші навіть говорять про “смертельний удар” по їхньому бізнесу.

Згідно з соціологічним опитуванням, проведеним на замовлення тижневика Spiegel, понад 62 відсотки німців вважають локдаун у країні необхідним. Та водночас багато хто не погоджується з тим, що обмеження потрібно запроваджувати саме в їхній галузі. Це можна пояснити, зокрема, і тим, що інформація та повідомлення про те, де саме люди заражаються коронавірусом найчастіше, почасти суперечать одне одному.

Де заражаються жителі Німеччини?

Більшість людей у Німеччині на даний момент заражаються у себе вдома. Згідно з даними Інституту імені Роберта Коха, який опікується в країні питаннями, пов’язаними з пандемією, власне домогосподарство є місцем, де люди заражаються найчастіше. Значна частка заражень, яка останнім часом, до того ж, знову почала зростати, припадає на будинки догляду за літніми людьми. На третьому місці за кількістю заражень – робоче місце. Тоді як у сфері дозвілля заражається набагато менше людей. Водночас саме ця сфера найбільше страждає від карантинних заходів, чинних від 2 листопада.

Найчастіше в Німеччині інфікуються коронавірусом у себе вдома

Поки що не є кричущою і ситуація із зараженням у сфері охорони здоров’я Німеччини – у лікарнях та лікарських практиках. Але кількість інфікувань останнім часом суттєво зросла. Схожа ситуація і в закладах освіти – школах і дитсадках, а також у гуртожитках для біженців. Частка заражень у ресторанах і готелях у Німеччині дуже мала, при цьому вони серед тих, по кому карантинні заходи б’ють найбільше.

Ще меншим, судячи з усього, є небезпека заразитися в німецькому громадському транспорті. Можлива причина цього полягає в дуже низькій кількості пасажирів – під час пандемії потягами, автобусами, трамваями і метро в Німеччині стали користуватися суттєво менше людей, ніж раніше. Левова частка заражень припадає на місця, занесені в офіційній статистиці до категорії “Інше”.

Чи є відмінності порівняно з першою хвилею пандемії COVID-19?

Порівнюючи з першою хвилею пандемії коронавірусної хвороби в Німеччині навесні, нині спостерігаються значні відмінності щодо місць найчастіших заражень. На піку першої хвилі будинки догляду за літніми людьми були навіть більш значними осередками інфекції, ніж приватні домогосподарства. У сфері охорони здоров’я – передусім, у лікарнях, – тоді люди також заражалися коронавірусом набагато частіше, ніж зараз. Те ж саме стосується і гуртожитків для біженців і шукачів притулку.

У громадському транспорті коронавірусом у Німеччині заражається дуже мало людей

Натомість школи та дитячі садки не відігравали під час першої хвилі пандемії в Німеччині жодної ролі, адже були зачинені. Примітно, що навесні радше незначну роль у поширенні інфекції відігравало робоче місце, тепер же на роботі заражається значною більша частка хворих.

Таким чином, коронавірус тепер поширюється у Німеччині інакше, ніж навесні. Частково це можна пояснити низкою додаткових заходів боротьби з пандемією з боку влади, інші відмінності можна буде краще зрозуміти, коли з’являться додаткові дані щодо нинішнього збільшення кількості заражених у Німеччині.

Чи можна було залишати відчиненими дитсадки і школи?

Не лише в Німеччині, але й у Франції влада вирішила не зачиняти дитячі садки й школи. Це обґрунтовують, зокрема, особливим значенням освіти для суспільства. Якщо подивитися на цифри, це рішення виглядає логічним. Попри те що на школи і дитсадки припадає певна частка заражень коронавірусом, вона залишається відносно низькою. Згідно з даними Інституту імені Роберта Коха, в Німеччині на заклади освіти припадає лише незначна кількість осередків інфекцій. Схожа ситуація і в інших країнах Західної Європи: в Ірландії на школи припадає менше семи відсотків спалахів заражень, в Іспанії цей показник становить шість відсотків. Це пов’язують, зокрема, з тим, що діти й підлітки менше страждають від пандемії, ніж дорослі. Частка людей віком молодших 18 років серед інфікованих у країнах ЄС, Великобританії, Ісландії, Норвегії та Ліхтенштейні станом на серпень 2020 року в середньому становила менше п’яти відсотків.

Чи можна оцінити ситуацію за наявними даними?

На жаль, дані Інституту імені Роберта Коха дозволяють робити лише часткові висновки щодо осередків поширення коронавірусу в Німеччині. Статистика охоплює лише так звані спалахи заражень, коли задокументовано інфікування коронавірусом у конкретному місці двох або більшої кількості людей. Водночас в інституті зазначають: “Лише близько чверті відомих випадків COVID-19 можна віднести до певного спалаху заражень”.

У відповідь на запит DW щодо решти 75 відсотків інфікування коронавірусом у Німеччині в Інституті імені Роберта Коха кажуть: “У нас справді немає більше даних”. Так само не змогли надати дані щодо місць заражень у відповідь на запит DW і в Європейському центрі профілактики та контролю хвороб (ECDC).

Тож невідомо, де саме сталися три чверті від усіх інфікувань коронавірусом у Німеччині. Це частково пов’язано з тим, що достеменно пов’язати конкретне зараження із конкретним місцем перебування людини дуже складно. Адже заражені люди часто впродовж кількох днів не мають жодних симптомів. А коли вони з’являються, то визначити місце зараження часто майже неможливо. Через такі лише часткові дані щодо місць поширення інфекції владі важко визначити, як саме боротися із вірусом – які заклади зачиняти, а які залишати відчиненими.

Але відомі на даний момент загальні тенденції в Німеччині, принаймні, збігаються з даними з інших країн. Приміром, цифри з Південної Кореї також вказують, що найчастіше люди інфікуються вдома: імовірність заразитися в приватному домогосподарстві в цій країні оцінюють у шість разів вище, ніж під час близьких контактів деінде. А згідно з даними одного дослідження, в якому проаналізували дані щодо осередків заражень у Північно-Східному Китаї на початку пандемії взимку, на приватні домогосподарства припадало близько 70 відсотків інфікувань.

Infografik COVID-19 Infektionsorte Deutschland UK
Теми: COVID-19Європане заразитися коронавірусомособиста відповідальністьпандемія

Перегляньте Також

У ЗУНУ організували круглий стіл на тему євроінтеграції
NEWS

У ЗУНУ організували круглий стіл на тему євроінтеграції: на шляху до Європи»

15.05.2025
У ТРЦ Подоляни розіграють подорож до Європи
LIFESTYLE

До Дня Матері у ТРЦ Подоляни розіграють подорож до Європи та подарунки для мам

01.05.2025
Нові можливості для громад Тернопільщини
NEWS

Нові можливості для громад Тернопільщини: відкрито набір до Європейської Енергетичної Відзнаки

11.04.2025
657 сертифікатів з перевезення товарів до Європи
NEWS

657 сертифікатів з перевезення товарів до Європи видала Тернопільська митниця у 2025 році

27.03.2025
Грантові можливості від програми Горизонт Європа
NEWS

Грантові можливості від програми «Горизонт Європа»

17.03.2025
Інфографіка
NEWS

Сусідня Львівщина лідирує за кількістю хворих на коронавірус

10.08.2024
завантажити ще
Наступний допис

Сьогодні тернополян запрошують на «AVTO-RETRO-BAIK-PARTY»

викрадення

У Тернополі підлітки намагалися винести товар з магазину

Опілля квас Опілля квас Опілля квас

Популярне

  • Відійшов у засвіти молодий викладач Ігор Запотічний

    Відійшов у засвіти молодий тернопільський співак і викладач Ігор Запотічний

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
  • Могили полеглих Героїв на Тернопільщині зазнали наруги: зірвані фото та рушники

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
  • На війні загинув захисник з Тернопільщини Юрій Швед

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
  • Ветеран з Чортківщини продовжує допомагати фронту дронами

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
  • На війні загинув захисник Ярослав Окопний з Тернопільщини

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0

Свіжі публікації

У Тернополі відзначатимуть Міжнародний день біатлону

24 травня у Тернополі відзначатимуть Міжнародний день біатлону

22.05.2025
Тернопільщина зміцнює інноваційний потенціал

Через нову співпрацю АРР і ТНТУ Тернопільщина зміцнює інноваційний потенціал

22.05.2025
VR-технології для психологічної адаптації воїнів

VR-технології для психологічної адаптації воїнів

22.05.2025
Інноваційні рішення на RAU Expo 2025

Тернопільський ТРЦ Подоляни представить інноваційні рішення на RAU Expo 2025 у Києві

22.05.2025
Сергій Зюбаненко закликав підтримати ветеранів

Очільник поліції Сергій Зюбаненко закликав підтримати ветеранів та захисників

22.05.2025
Ровесник NEWS



ГО Медіа-центр Тернопіль

Тернопільські молодіжні новини "РовесникNEWS". Всі права збережено. Усі права на інформаційні матеріали, розміщені на сайті «РовесникNEWS» / rovesnyknews.te.ua, захищені українським законодавством про авторське право та інші суміжні права. При використанні, передруку інформаційних та фото-,відеоматеріалів сайту, гіперпосилання на «РовесникNEWS» має міститися в першому абзаці тексту. Точка зору редакції може не збігатися з точкою зору автора, а усі опубліковані матеріали не претендують на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, про яку йдеться. Редакція не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації, а також може не поділяти погляди та думки, висловлені читачами сайту в коментарях до статей, а сам ресурс виконує винятково роль носія. Матеріали з поміткою (R) публікуються на правах реклами. Інформаційні матеріали сайту rovesnyk.te.ua є інтелектуальною власністю інтернет-ресурсу "РовесникNEWS".

Немає результатів
Переглянути всі результати
  • Віджет новин
  • КОНТАКТИ
  • Молодіжні новини
  • РЕКЛАМА НА САЙТІ

© 2025 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.