• РЕКЛАМА НА САЙТІ
  • КОНТАКТИ
СПЕЦТЕМА: ВІЙНА З рф
Середа, 14 Травня, 2025
Ровесник NEWS
  • NEWS
  • Суспільство
  • LIFESTYLE
  • Освіта
  • Спорт
  • Цікаве
  • Кримінал
  • Політика
  • Економіка
Немає результатів
Переглянути всі результати
  • NEWS
  • Суспільство
  • LIFESTYLE
  • Освіта
  • Спорт
  • Цікаве
  • Кримінал
  • Політика
  • Економіка
Немає результатів
Переглянути всі результати
Ровесник NEWS
Немає результатів
Переглянути всі результати

Галицький фаховий коледж імені В’ячеслава Чорновола організував День відкритих дверей

Опубліковано: 26 Березня, 2025
A A
Галицький коледж організував День відкритих дверей

Галицький коледж

Галицький коледж організував День відкритих дверей.

22 березня Галицький фаховий коледж провів День відкритих дверей. Директорка Марія Петрівна розповіла, що заклад засновано у вересні 1997 року за підтримки В’ячеслава Чорновола, ім’я якого коледж носить вже понад 20 років.

Коледж — державний заклад із фінансуванням від держави та місцевого бюджету. Студенти отримують стипендії від 1500 до 2500 грн.

Галицький коледж організував День відкритих дверей

Галицький фаховий коледж
Фото: Марія Дубас

«Це ваш перший заробіток. І це важливо, бо ви вперше, розумієте, тримаєте в руках свої гроші, зароблені. Звичайно, праця — це навчання», — звернулася Марія Петрівна до майбутніх студентів.

Кількість державних місць коливається від 20 до 30, залежно від спеціальності. Решта місць — контрактні.

Навчання на державних місцях фінансується коштом міської ради та державного бюджету. Тернопільська міська рада, як засновник коледжу, виділяє частину коштів, а решта надходить з державної субвенції. Тому тернопільські абітурієнти мають право першочергового зарахування.

Для вступу на контрактну форму необхідно подати мотиваційний лист, у написанні якого коледж за потреби надає допомогу. Зарахування на контрактну форму відбувається після оплати половини вартості навчання.

Галицький фаховий коледж

Необхідно подати документи з 1 по 13 липня

Для вступу на державну форму навчання необхідно подати документи з 1 по 13 липня. Подання документів відбувається в електронній формі через всеукраїнську систему «Конкурс» за результатами співбесіди. Також враховуються пільги та інші особливості вступників.

Вступникам рекомендується подавати документи особисто в коледжі, оскільки це дозволяє уникнути помилок, які можуть призвести до відхилення заявки системою. Для подачі документів необхідно мати ID-картку та фото.

Як і європейські заклади, Галицький фаховий коледж має право готувати бакалаврів, як і університети. Випускники 11 класів можуть вступити на чотирирічну бакалаврську програму. Випускники отримують двомовний диплом — українською та англійською.

Галицький фаховий коледж
Фото: Марія Дубас

Коледж співпрацює з містами-партнерами Тернопільської міської ради, що допомагає випускникам працевлаштуватися за кордоном. Після отримання диплома фахового молодшого бакалавра та свідоцтва про повну середню освіту випускники можуть продовжити навчання в коледжі на бакалаврській програмі або в університетах за скороченою програмою.

Широкий спектр спеціальностей

Галицький фаховий коледж пропонує широкий спектр спеціальностей, а нещодавно, після наради з Міністерством освіти, коледж отримав дозвіл на відкриття нової спеціальності — «Послуги краси», освітня програма «Косметологія». За словами Марії Петрівни, це унікальна можливість для дівчат, які мріють працювати в салонах краси, адже раніше в Україні не було подібних навчальних програм на рівні коледжу.

«Ну, попри війну, завжди жінка, куди й чоловіки ходять на прийом, має виглядати достойно і красиво. Та й хочеться вірити, що нарешті в нас війна зупиниться, ми почнемо відбудовувати Україну і нормально, спокійно жити», — зауважила пані Марія.

Однією з найстаріших спеціальностей у коледжі є право, яке тепер, відповідно до європейських стандартів, називається «юридичне діловодство» на рівні фахового молодшого бакалавра. Випускники цієї спеціальності працюють секретарями судів, правоохоронних органів та інших установ. Вони також можуть продовжити навчання на бакалаврській програмі з права в коледжі або в університеті.

Коледж також пропонує спеціальність «правоохоронна робота», яка викликає інтерес у багатьох абітурієнтів. Саме її обрала юна красуня Афіна.

Галицький фаховий коледж
Фото: Марія Дубас

«Я обрала правоохоронну діяльність, тому що багато моїх знайомих хотіло. У мене також була мрія в дитинстві, я хотіла стати поліцейською».

Мати дівчини розповідає, що її донька змалечку надихалась жінками у формі. Жінка сподівається, що навчання тут забезпечить Афіні успішне майбутнє.

Здоров’я збереження та реабілітація

Новою спеціальністю є «здоров’я збереження та реабілітація», яка користується попитом через зростаючу потребу в реабілітологах. Коледж обладнаний сучасними тренажерами, що дозволяє студентам здобути практичні навички. Ще однією новою спеціальністю є «переклад», яка, хоча й існує вже кілька років, залишається новою для Тернопільської області.

Галицький фаховий коледж
Фото: Марія Дубас

Тривалість навчання в коледжі становить від 3 до 4 років, залежно від обраної спеціальності. Абітурієнти мають право подати документи на 5 спеціальностей, але пані Марія радить обирати спеціальності, які відповідають здібностям та інтересам вступника. Наприклад, якщо абітурієнт обирає комп’ютерні науки, де потрібно складати співбесіду з математики, недоцільно подавати документи на дизайн, де потрібно малювати.

Землеустрій

Особливою популярністю користується спеціальність «землеустрій», яка вимагає вміння працювати з відповідним обладнанням і гарантує високий заробіток у майбутньому.

«Маю сказати, у нас студенти, починаючи з 2, а 3 курсу, то працюють вже всі. Ми так намагаємося організувати роботу. Всі наші студенти, немає значення, чи це готельно-ресторанна справа, чи комп’ютерна інженерія, чи реабілітація, що б це не було, ми намагаємося їм допомогти. Якщо вони йдуть на практику вже на 3-му році навчання, вони себе показують, то вони вже потрохи заробляють», — розповіла Марія Петрівна.

Вона каже, що випускники деяких спеціальностей, таких як комп’ютерна інженерія, вже на 3-4 курсі можуть заробляти до 40 тисяч гривень на місяць, навчаючись, цінують гроші, зароблені власною працею, а не ті, що їм дають батьки.

Валентин — студент третього курсу, вивчає комп’ютерні науки. Хлопець є одним з найуспішніших студентів і вже помалу реалізовує себе в професійній сфері.

Галицький фаховий коледж
Валентин, студент коледжу

«Загалом навчання виглядає таким легеньким з елементами складності в тих моментах, які я не розумію. Я бачу по своїм одногрупникам, які також стараються навчатися, що деякі моменти тяжкі, деякі легкі, але все одно наші викладачі допомагають усім однаково зрозуміти весь даний матеріал, який їм треба нам розказати, показати, і навіть додати ще щось зверху для того, щоб ми більше розуміли», — розповідає хлопець.

Спеціальності, які користуються високим попитом

Коледж пропонує спеціальності, які користуються високим попитом на ринку праці та забезпечують гідну оплату. За словами Марії Петрівни, багато випускників, отримавши диплом фахового молодшого бакалавра, одразу починають працювати за фахом і не бачать потреби продовжувати навчання на денній формі в університеті. Хоча чимало випускників продовжують навчання дистанційно або за індивідуальним планом.

Серед майбутніх абітурієнтів — Христина. День відкритих дверей вона відвідала разом з мамою. Дівчина мріє розвиватися в IT-сфері.

Галицький фаховий коледж

«Цю спеціальність я обрала, тому що комп’ютерні науки — це в мене таке вже з дитинства. Я завжди любила працювати з комп’ютерами. І недавно я почала працювати, ознайомлюватися, так би мовити, з мовою програмування. І це мене досить зацікавило, скільки в мене вийшло успіхів. Це мені гарно вдалося», — ділиться дівчина.

Її мати, Ірина, каже, що обрала цей коледж за рекомендаціями студентів, які вже навчаються.

Абітурієнтам

Для вступу на державну форму навчання абітурієнтам потрібно скласти лише один предмет, який відповідає обраній спеціальності. Наприклад, для спеціальностей природничо-математичного спрямування, таких як комп’ютерна інженерія або землеустрій, необхідно скласти співбесіду з математики. Для вступу на спеціальність “переклад” необхідно скласти співбесіду з англійської мови, а для спеціальності “дизайн” — продемонструвати навички малювання. Коледж також пропонує безкоштовні курси, які допоможуть абітурієнтам підготуватися до співбесіди.

Галицький фаховий коледж
Фото: Марія Дубас

Конкурс на вступ до коледжу проводиться відповідно до встановлених правил. Першочергово зараховуються пільгові категорії абітурієнтів. До них належать сироти, інваліди, діти під опікою, діти, чиї батьки беруть участь у бойових діях, загинули або зникли безвісти, та інші категорії, визначені правилами вступу.

Перевага при зарахуванні надається випускникам шкіл міста Тернополя за умови успішного складання співбесіди. Після них зараховуються абітурієнти з інших населених пунктів відповідно до їхніх результатів на співбесіді.

Про рейтинг вступників

Рейтинг вступників визначає електронна система конкурсу. Результати співбесіди з профільного предмета є вирішальними для формування рейтингу. Також враховуються бали, отримані в школі.

Процес зарахування відбувається у кілька етапів: спочатку зараховуються пільговики, потім випускники міських шкіл, а далі — абітурієнти з інших населених пунктів відповідно до їхніх результатів.

Якщо абітурієнт не потрапив до списку зарахованих, не варто поспішати забирати документи. Часто буває, що зараховані студенти обирають іншу спеціальність або інший навчальний заклад, звільняючи місця для тих, хто перебуває в резерві.

Звертаючись до батьків, Марія Петрівна порадила не подавати документи на максимально можливу кількість, оскільки це створює додаткове навантаження на абітурієнтів.

Якщо абітурієнт обирає спеціальності, де потрібно складати один і той самий предмет, наприклад історію, то результат однієї співбесіди враховуватиметься для всіх цих спеціальностей. Це значно полегшує процес вступу.

На думку Марії Петрівни, перевага навчання в коледжі полягає в тому, що випускники отримують практичні навички, необхідні для роботи. Вона каже, на відміну від школи, де 10-11 класи часто зводяться до підготовки до ЗНО, коледж дає можливість здобути професію та почати працювати одразу після закінчення навчання.

Продовження навчання

Після отримання диплома фахового молодшого бакалавра випускники можуть продовжити навчання в університеті за скороченою програмою або залишитися в коледжі на бакалаврській програмі.

Досвід показує, що випускники коледжів, які потім вступають до університетів, мають кращу практичну підготовку, ніж ті, хто навчався в університеті з першого курсу. Це пов’язано з тим, що в коледжах більше уваги приділяється практичним навичкам, необхідним для роботи.

Галицький фаховий коледж

Коледж також має сучасне обладнання та лабораторії, які не поступаються багатьом університетам. Це дозволяє студентам здобути якісну практичну підготовку, необхідну для успішної кар’єри.

«Наші студенти-інженери на третьому курсі зарплату отримують не в гривнях, а в євро та доларах, бо це іноземні фірми спільно з українськими, от і зрозуміло, що, працюючи на практиці, вони їм платять так, як і тим робітникам», — ділиться Марія Петрівна.

Марія Петрівна каже, гарному спеціалісту не складно знайти високооплачувану роботу, головне — любити свою справу і бути готовим вчитися. А з цим якраз допоможе дружній колектив Галицького фахового коледжу!

Марія Дубас, ТН

Ми писали раніше: Померла викладачка Галицького коледжу Надія Слабіцька.

Теми: галицький коледжГоловнеДень відкритих дверейнавчання

Перегляньте Також

У Тернополі гасять пожежу на сміттєзвалищі
NEWS

У Тернополі гасять пожежу на стихійному сміттєзвалищі

14.05.2025
Жителя Кременеччини підозрюють в отриманні хабаря
NEWS

Жителя Кременеччини підозрюють в отриманні й вимаганні хабаря

14.05.2025
Тернопільміськгаз нагадав споживачам про безпеку
NEWS

Тернопільміськгаз нагадав споживачам про безпеку користування приладами

14.05.2025
У Збаражі прощатимуться із захисником Валерієм Кременевським
NEWS

У Збаражі прощатимуться із захисником Валерієм Кременевським

14.05.2025
На Тернопільщині викрили нелегальне виробництво тютюну
NEWS

На Тернопільщині викрили нелегальне виробництво тютюну

14.05.2025
На війніі загинув захисник Михайло Бабій
NEWS

На війніі загинув захисник з Тернопільщини Михайло Бабій

13.05.2025
завантажити ще
Наступний допис
Чоловік із дружиною мали влаштувати теракт

Чоловік із дружиною мали влаштувати теракт поблизу ТЦК у Тернополі

Для перепроходження ВЛК обмежено придатним

Як отримати електронне направлення на ВЛК для обмежено придатних

Опілля квас Опілля квас Опілля квас

Популярне

  • На фронті загинув захисник Андрій Атаманчук

    На фронті від удару дрона загинув захисник Андрій Атаманчук з Тернопільщини

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
  • Пісні молодого співака з Тернопільщини набирають мільйони переглядів

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
  • 24-річного жителя Чортківщини засуджено до довічного ув’язнення за подвійне вбивство

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
  • У Тернополі скандал через няню отримав неочікуване продовження

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
  • На війні загинув капелан Володимиp Зозуляк з Тернопільської єпархії ПЦУ

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0

Свіжі публікації

У Тернополі гасять пожежу на сміттєзвалищі

У Тернополі гасять пожежу на стихійному сміттєзвалищі

14.05.2025
Жителя Кременеччини підозрюють в отриманні хабаря

Жителя Кременеччини підозрюють в отриманні й вимаганні хабаря

14.05.2025
Володимир Козар

На війні загинув захисник з Бережан Володимир Козар

14.05.2025
Тернопільміськгаз нагадав споживачам про безпеку

Тернопільміськгаз нагадав споживачам про безпеку користування приладами

14.05.2025
У Збаражі прощатимуться із захисником Валерієм Кременевським

У Збаражі прощатимуться із захисником Валерієм Кременевським

14.05.2025
Ровесник NEWS



ГО Медіа-центр Тернопіль

Тернопільські молодіжні новини "РовесникNEWS". Всі права збережено. Усі права на інформаційні матеріали, розміщені на сайті «РовесникNEWS» / rovesnyknews.te.ua, захищені українським законодавством про авторське право та інші суміжні права. При використанні, передруку інформаційних та фото-,відеоматеріалів сайту, гіперпосилання на «РовесникNEWS» має міститися в першому абзаці тексту. Точка зору редакції може не збігатися з точкою зору автора, а усі опубліковані матеріали не претендують на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, про яку йдеться. Редакція не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації, а також може не поділяти погляди та думки, висловлені читачами сайту в коментарях до статей, а сам ресурс виконує винятково роль носія. Матеріали з поміткою (R) публікуються на правах реклами. Інформаційні матеріали сайту rovesnyk.te.ua є інтелектуальною власністю інтернет-ресурсу "РовесникNEWS".

Немає результатів
Переглянути всі результати
  • Віджет новин
  • КОНТАКТИ
  • Молодіжні новини
  • РЕКЛАМА НА САЙТІ

© 2025 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.