Григорій Клочек: провальні результати ЗНО з української

Григорій Клочек: провальні результати ЗНО з української

Автор: Григорій Клочек, доктор філологічних наук, професор.

Сьогодні у фейсбуці багато хто ділиться враженнями про результати цьогорічного ЗНО з української мови та літератури.

Вони фактично провальні. Завдання з письмової роботи було як ніколи простим, бо, кажуть вчителі, треба було написати навіть не есей, а висловити в письмовій формі кілька простих думок. Та все ж його навіть не пробувала виконати велика частина учнів – в окремих випадках їх кількість складала майже третину від всіх учасників ЗНО.

Це – катастрофа. Справжня. І у неї є свої причини. І винуватці. Цікаво, чи викличе вона хоч якийсь резонанс? Ось свідчення однієї з тих, хто перевіряв роботи зі ЗНО.

«Хтось пише про 16% порожніх бланків Б, а на нашому пункті їх було більше 26 %. Прикро, що учасники проігнорували таке важливе завдання, що вартує аж 20 балів. І тема така, здавалося б, легка. А ще більше засмучує те, що учасники не читали творів шкільної програми, для прикладів із художньої літератури використовували героїв казок (і це свідомі люди – випускники шкіл і коледжів!) сплутували авторів, героїв, твори. Траплялися “шедеври” з 112 орфографічними та пунктуаційними помилками і 47 лексичними, граматичними й стилістичними. Це вже лякає!»

 Автор: rovesnyknews

Залишити коментар

Ваш email ніде не буде показанийОбов'язкові для заповнення поля позначені *

*

x

Варто прочитати

Володимир Мещеряков: про шакальство в освіті

Володимир Мещеряков, учитель, Харківська область. «Шакал я паршивый! У детишек ворую… Як не згадати Васю ...