Італія оголосила масову легалізацію трудових мігрантів з України


Уряд Італії вирішив тимчасово легалізувати трудових мігрантів, які не мають дозволу на проживання, однак не мають змоги виїхати з країни через пандемію коронавируса.  Про це повідомляє Corriere Della Sera.

Іноземні громадяни, зайняті в сільському господарстві або секторі послуг, можуть отримати посвідку на проживання терміном на півроку, якщо вони в’їхали в Італію до 8 березня 2020 року.  Вони отримають право жити і працювати в Італії легально, маючи доступ до державних послуг, включаючи охорону здоров’я.

Щоб скористатися новою схемою легалізації, іноземцям потрібно буде довести, що вони мають досвід роботи в секторі домашніх послуг або сільському господарстві.  Кандидати повинні подати свою заявку з 1 червня по 15 липня 2020 року.

Запит на отримання документів може надійти як від самого працівника, так і від роботодавця.  У першому випадку іноземні громадяни з дозволом на проживання, термін дії якого минув 31 жовтня 2019 року, можуть отримати тимчасову посвідку на проживання терміном на 6 місяців, заплативши 160 євро.  У другому випадку саме роботодавець повинен заплатити за легалізацію свого працівника 400 євро плюс одноразову компенсацію, внески і податки.

За оцінками Corriere Della Sera, легалізація торкнеться близько 260 тисяч іноземців.

 

Додав: rovesnyknews
x

Варто прочитати

Чорногорія першою подолала коронавірус в Європі

У Чорногорії станом на 25 травня не залишилося жодного активного випадку захворювання на коронавірус. Про це ...