Микола Бичок братиме участь у виборах Папи. Про це пише Місто. 7 травня у Ватикані розпочнеться конклав — вибори нового Папи Римського. Серед 138 кардиналів, які матимуть право голосу, — єдиний представник з України: кардинал Микола Бичок. Він родом з Тернільщини та став наймолодшим кардиналом Католицької Церкви.
У грудні 2024 року Папа Франциск надав йому кардинальський сан. На той момент Миколі Бичку було 44 роки. Сьогодні він очолює єпархію Святих Петра і Павла у Мельбурні (Австралія), але не приховує — коріння його родини із Тернопільщини.
«Моя родина походить з Тернопільщини. Батьки моєї матері були лемками і проживали в селі Суковате поблизу Сянока (тепер — Польща). Через історичні події вони були переселені в Україну», — розповідає владика Микола.
Кардинал навчався у Львові, належить до Згромадження редемптористів, а священницьке служіння ніс у Польщі, США та навіть у Сибіру. У 2005–2007 роках працював місіонером у місті Прокоп’євськ (Росія), а нині — духовний провідник для українців в Австралії.
Микола Бичок братиме участь у виборах Папи
Перед початком закриття Сикстинської капели для туристів, де і проходитиме конклав, владика Микола поспілкувався з журналістами. Пояснив: теоретично має право бути обраним, адже не досяг 85 років, однак сам цього не очікує.
«Я теоретично можу бути вибраним, адже я маю менше ніж 85 років; але мені не хочеться в це вірити. У цьому світі все може статися. Під час призначення у 2024 році я став наймолодшим кардиналом, мені було 44 роки; і також був обраний старіший — 99 років. Проте я вважаю, що є набагато досвідченіші та достойніші кардинали, які справді можуть узяти тягар цілої Вселенської Церкви», — каже кардинал.
Кардинал Бичок зізнається — для нього це буде перший конклав, і певне хвилювання є, але він довіряє Богу.
«Для людини живої це притаманно — хвилюватись, радіти, плакати. Проте я є спокійний, бо це щось набагато глибше, ніж вибори президента. Кардинали — лише інструменти в Божих руках», — зазначив владика Микола.
Молодий кардинал з Тернопілля розповів і про своє ставлення до Папи Франциска. Він з повагою згадує понтифіка як «Папу милосердя», який неодноразово згадував Україну у найважчі моменти.
«Папа Франциск був Папою милосердя не тільки на словах, але й на ділі. Він допомагав бідним, відкинутим, зраненим і вчив не судити, а супроводжувати. У наші найтемніші години він не забував про нас. Він часто говорив про наші страждання. Він молився за мир. Він плакав разом з нами. Він закликав світ не бути байдужим», — сказав Бичок.
Водночас, владика визнає, що окремі висловлювання Папи викликали біль в українців. Сам кардинал не раз намагався донести понтифіку думки і почуття нашого народу:
«Ті слова Святішого Отця, вони ранили всіх українців, вони також ранили мене. І я щиро старався донести цю біль українського народу до Святішого Отця», — поділився він.
На руці владики — кардинальський перстень, який йому особисто вручив Папа Франциск у грудні 2024 року. Тоді уродженець Тернопілля офіційно став кардиналом Католицької Церкви.
Ми писали раніше: Папа Франциск призначив нового кардинала з Тернопільщини.