gazpostach
Маланка

Маланка в Красноїльську: традиційний карнавал із нетрадиційними героями


Цьогоріч вертепи стали досить небезпечною розвагою. Якщо ж бракує колориту, то 14 січня традиційно водять Маланку. Попри локдаун організатори все ж обіцяють не відмовлятися від вікових традицій.

13-го та 14-го січня тут відбувається справжній карнавал: вулицями ходять переберії – ряджені на Ведмедів, Циганів, Жидів, Дідів і Бабів, а також Царів та Цариць жителі Красноїльська підтримують давню традицію зустрічі Старого нового року (в матеріалі використані ті назви персонажів маланки, якими послуговуються століттями і які є частиною культурної спадщини регіону – авт.).

Тож якщо ви раніше не бачили, як водять ведмедів у Красноїльську під румунським кордоном (Чернівецька область), чи маланкують у Горошовій на Борщівщині, то маєте гарну нагоду. Всі заходи відбуватимуться на свіжому повітрі, однак традиційно на них з’їжджається чимало народу. Врахуйте ризики та подбайте про дотримання дистанції.

Додав: Кузьменко Остапx

Варто прочитати

провалилося

У центрі Тернополя дерево провалилося крізь асфальт

Через прорив труби на вулиці Острозького крізь асфальт провалилося дерево. Про це повідомляє «Тернопільводоканал» на своїй ...