• РЕКЛАМА НА САЙТІ
  • КОНТАКТИ
СПЕЦТЕМА: ВІЙНА З рф
Вівторок, 20 Травня, 2025
Ровесник NEWS
  • NEWS
  • Суспільство
  • LIFESTYLE
  • Освіта
  • Спорт
  • Цікаве
  • Кримінал
  • Політика
  • Економіка
Немає результатів
Переглянути всі результати
  • NEWS
  • Суспільство
  • LIFESTYLE
  • Освіта
  • Спорт
  • Цікаве
  • Кримінал
  • Політика
  • Економіка
Немає результатів
Переглянути всі результати
Ровесник NEWS
Немає результатів
Переглянути всі результати

На Шумщині впіймали 62-річного палія трави, який мало не знищив 47,7 га лісу

Опубліковано: 07 Травня, 2021
A A
ліс горить

Поблизу міста Шумськ рятувальники, спільно з лісниками та місцевим населенням, вберегли від вогню лісовий масив, площею 47,7 га. На місці події затримали палія – 62-річного чоловіка, який мало не спричинив масштабної пожежі.Навесні вогнеборці Тернопільщини чи не щодня виїжджають на гасіння пожеж у природних екосистемах. За відсутності опадів кількість займань значно зростає. З початку 2021 року в області вже зафіксовано 258 таких пожеж на площі понад 223 га.

Попри заборону та численні застереження щодо спалювання сміття та сухої рослинності, деякі громадяни продовжують нехтувати заходами безпеки. І це часто призводить до пожеж на відкритих територіях та у лісових насадженнях. Випадок трапився на Шумщині. 5 травня о 16:51 на номер екстреного виклику «101» надійшло повідомлення про горіння сухої трави на відкритій території, поблизу Шумська Шумської ТГ Кременецького району. Пожежа перекинулась на прилеглий лісовий масив.

До місця події негайно вирушив черговий караул 16-ї державної пожежно-рятувальної частини. Разом з рятувальниками боролися з вогнем працівники лісництва та місцеві жителі. О 17:30 спільними зусиллями локалізували полум’я на площі 0,3 га, а о 17:43 пожежу загасили. Під час гасіння вдалось врятувати лісовий масив на площі 47,7 га. Вогнем знищено суху траву на площі 0,15 га та на такій же території пошкоджено стовбури соснових дерев. Ймовірна причина виникнення пожежі – підпал.

На місці події співробітники Шумського комунального спеціалізованого лісогосподарського та мисливського підприємства «Волинь» Шумської міської ради, у власності якого перебуває лісовий масив, затримали палія, 62-річного місцевого мешканця. За попередньою інформацією, чоловік спалював сухе бадилля на присадибній ділянці. Внаслідок поривів вітру вогонь вийшов з-під контролю та швидко розповсюдився в напрямку лісу. Наразі стосовного підозрюваного триває слідство.

Оскільки ризик виникнення пожеж в екосистемах є високим, рятувальники закликають громадян відмовитись від практики випалювання сухої рослинності. Особливо – поблизу лісових масивів і торфовиськ, біля житлового сектора та ліній електропередач. Це може призвести не лише до масштабних пожеж. Вогонь знищує насіння і коріння живих рослин, пошкоджує нижні частини дерев і кущів, руйнує гумус. Також гинуть рослини, комахи, молодняк звірів і птахів.

Через випал сухої трави може зайнятися торф, гасіння якого, через глибину його залягання, триває доволі довго, а дим відповідно весь цей час буде отруювати повітря, яким дихаємо. За лічені хвилини вогонь може знищити цілі гектари лісових насаджень, що вирощувалися десятиріччями. А причиною цьому стає лише один сірник, запалений, щоб спалити суху траву… Реальних прикладів такого недбальства та безвідповідальності безліч, проте чомусь дехто не зважає на це та не задумується про наслідки. А такі наслідки можуть бути і для паліїв – як адміністративні, так і кримінальні.

Якщо ви помітили пожежу, негайно телефонуйте за номером «101», а якщо помітили людину, причетну до загоряння, викликайте представників поліції за номером «102».

Теми: вберегти від вогнюліспалій травипожежа в лісірятувальники

Перегляньте Також

Рятувальники ліквідували пожежу сухої трави у селі Васьківці на Тернопільщині
NEWS

Рятувальники ліквідували пожежу сухої трави у селі Васьківці на Тернопільщині

17.05.2024
Тернопільські рятувальники передали пожежний автомобіль колегам з Одеси
Вибір редакції

Тернопільські рятувальники передали пожежний автомобіль колегам з Одеси

16.03.2024
У Тернополі 15-річний хлопчик встромив ногу між решітками: визволяли рятувальники
Цікаве

У Тернополі 15-річний хлопчик встромив ногу між решітками: визволяли рятувальники

28.08.2023
Військові, діти та лісівники посадили ліс на Тернопільщині
NEWS

Військові, діти та лісівники посадили ліс на Тернопільщині

29.04.2023
На Тернопільщині розшукують 52-річного чоловіка, який перепливав Дністер
Суспільство

На Тернопільщині розшукують 52-річного чоловіка, який перепливав Дністер

13.03.2023
Тернопільські рятувальники провели в останню путь Сергія Гоцуляка (фоторепортаж)
Суспільство

Тернопільські рятувальники провели в останню путь Сергія Гоцуляка (фоторепортаж)

10.01.2023
завантажити ще
Наступний допис

Під час фіналу Кубку України з футболу на стадіоні повинно перебувати не більше 3000 глядачів

Проща до Заваниці

На Тернопільщині відбудеться піша проща до Зарваниці

Опілля квас Опілля квас Опілля квас

Популярне

  • Пісні молодого співака набирають мільйони

    Пісні молодого співака з Тернопільщини набирають мільйони переглядів

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
  • Відійшов у засвіти молодий тернопільський співак і викладач Ігор Запотічний

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
  • Могили полеглих Героїв на Тернопільщині зазнали наруги: зірвані фото та рушники

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
  • На війні загинув захисник з Тернопільщини Юрій Швед

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
  • Ветеран з Чортківщини продовжує допомагати фронту дронами

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0

Свіжі публікації

Про майбутнє соціальних послуг в Україні

Тернопіль став епіцентром діалогу про майбутнє соціальних послуг в Україні

20.05.2025
У селі на Тернопільщині аварійні відключення газу

Увага! У селі на Тернопільщині аварійні відключення газу

20.05.2025
Великі Гаї запрошують освітян на EdCamp

Великі Гаї на Тернопільщині запрошують освітян на цікавий EdCamp

20.05.2025
Понад 220 тисяч зібрав Скай у Тернополі

Понад 220 тисяч гривень для міської лікарні зібрав Скай у Тернополі

19.05.2025
Центр готовності цивільних запрошує на цікавий тренінг

Центр готовності цивільних запрошує на цікавий психологічний тренінг у Тернополі

19.05.2025
Ровесник NEWS



ГО Медіа-центр Тернопіль

Тернопільські молодіжні новини "РовесникNEWS". Всі права збережено. Усі права на інформаційні матеріали, розміщені на сайті «РовесникNEWS» / rovesnyknews.te.ua, захищені українським законодавством про авторське право та інші суміжні права. При використанні, передруку інформаційних та фото-,відеоматеріалів сайту, гіперпосилання на «РовесникNEWS» має міститися в першому абзаці тексту. Точка зору редакції може не збігатися з точкою зору автора, а усі опубліковані матеріали не претендують на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, про яку йдеться. Редакція не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації, а також може не поділяти погляди та думки, висловлені читачами сайту в коментарях до статей, а сам ресурс виконує винятково роль носія. Матеріали з поміткою (R) публікуються на правах реклами. Інформаційні матеріали сайту rovesnyk.te.ua є інтелектуальною власністю інтернет-ресурсу "РовесникNEWS".

Немає результатів
Переглянути всі результати
  • Віджет новин
  • КОНТАКТИ
  • Молодіжні новини
  • РЕКЛАМА НА САЙТІ

© 2025 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.