Тернопільські лікарні забезпечуються кисневими концентраторами
Останнім часом загальноукраїнські засоби масової інформації опублікували серію матеріалів про відсутність в лікарнях медичного кисню. Це нібито стає причиною навіть смертей пацієнтів, хворих на коронавірус. У соцмережах тернополяни неодноразово запитують, чи така ж ситуація у наших лікарнях?
Проблема існує
Дійсно у лікарнях навіть великих обласних центрів України є брак медичного кисню. Бо українські медики переважно користуються кисневими балонами, спеціальними ємностями для зберігання О2. Сьогодні в Україні високий дефіцит цих ємностей – їх необхідно замовляти. Крім того, ці балони потрібно спеціально возити на заправку, часто – за 50-100 км. Такі допотопні методи таять у собі те, що за форс-мажорних обставин пацієнти можуть просто залишитися без кисню.
Але не в Тернополі
У нашому місті дійсно ситуація інша. Як заявив <https://golos.te.ua/serhiy-nadal-u-ternopoli-suchasni-kysnevi-kontsentratory-vyrobliaiut-kysen-bezposeredno-u-likarniakh/> міський голова Тернополя Сергій Надал, міська влада зараз активно працює над тим, щоб у кожній лікарні була достатня кількість кисневих точок. І це не «допотопні» кисневі балони, а спеціальні кисневі концентратори, які виробляють кисень у самій лікарні. Це спеціальні кисневі міні-фабриками. Концентратор отримує повітря з довкілля, стискає його і пропускає через спеціальні сита.
Існує дефіцит кисневого обладнання
Також зараз дійсно існує велика проблема з закупівлею систем для виробництва медичного кисню. Українські лікарні стоять у чергах, щоб закупити такі системи. Але потужності з їх вироблення не дозволяють забезпечити всіх бажаючих.
Але не для Тернополя
Що ж зробив Тернопіль? Мерія та лікарні наперед заключили договори на постання кисневого обладнання. Як наслідок, станом на зараз, частину обладнання же встановлюють. Частина закуплена і прямує до Тернополя.
Більше того, на останній сесії міської ради вже нового скликання, додатково спрямували понад https://ternopilcity.gov.ua/news/44093.html> 3,8 млн грн на придбання 70 кисневих концентраторів для лікарні швидкої допомоги, лікарень №№2 та 3. Тобто тернопільські лікарні будуть забезпечені медичним киснем.
Тому «лякалки» центральних ЗМІ про бак медичного кисню – це точно не про Тернопіль.
Прокоментуйте