• РЕКЛАМА НА САЙТІ
  • КОНТАКТИ
СПЕЦТЕМА: ВІЙНА З рф
П’ятниця, 10 Жовтня, 2025
Ровесник NEWS
  • NEWS
  • Суспільство
  • LIFESTYLE
  • Освіта
  • Спорт
  • Цікаве
  • Кримінал
  • Політика
  • Економіка
Немає результатів
Переглянути всі результати
  • NEWS
  • Суспільство
  • LIFESTYLE
  • Освіта
  • Спорт
  • Цікаве
  • Кримінал
  • Політика
  • Економіка
Немає результатів
Переглянути всі результати
Ровесник NEWS
Немає результатів
Переглянути всі результати

Нардеп з Тернополя обурений незаконною екстрадицією побратима до Молдови (Відео)

Опубліковано: 07 Грудня, 2020
A A

Кіборг із позивним «Богема», народний обранець від «Голосу» Андрій Шараскін разом з однопартійцем Романом Костенком б’ють на сполох — Україна за спрощеною процедурою екстрадувала ветерана війни, бійця добровольчого підрозділу батальйону імені Шейха Мансура Руслана Акієва до Молдови.

На брифінгу народні обранці заявили, що правоохоронці затримали захисника України з порушенням усіх норм, без оголошення підозри та пред’явлення належних документів. Руслана Акієва позбавили права на захист, порушили його права як людини та громадянина. Із затриманим так і не зміг поспілкуватися його адвокат. Більше того, він добу безрезультатно намагався встановити місцезнаходження Руслана Акієва.  Коли правозахисники дізналися про затримання бійця і намагалися втрутитися у ситуацію, надійшла інформація, що він вже екстрадований до Молдови.

Андрій Шараскін впевнений, що передача у такий спосіб учасника бойових дій на сході України суперечить законам нашої держави. Екстрадиція ветерана війни на Донбасі, за його словами, є злочином проти України і підриває обороноздатність нашої держави. Про це «Богема» інформує і на власній сторінці у Фейсбуці.

«Така екстрадиція є порушенням норм законодавства України, зокрема — статей 588 і 589 Кримінального процесуального кодексу України, які передбачають відмову в екстрадиції у спрощеному порядку, коли є обґрунтовані підстави вважати, що екстрадиція суперечить інтересам національної безпеки України», — вважає Андрій Шараскін.

Як стверджує однопартієць «Богеми» Роман Костенко, згідно наявної інформації, Російська Федерація подала запит до Інтерполу, а наші правоохоронні органи виконали його і передали бійця.

«На мою думку, неприпустимо виконувати запити Російської Федерації. Всі ми знаємо, що Росія використовує інструменти міжнародного розшуку для політичних переслідувань», — зауважив Роман Костенко.

Він пояснив, що функціонування цього механізму неприпустиме.

«Якщо людина скоїла злочин у Російській Федерації, але має заслуги перед Україною, нехай Росія надсилає сюди інформацію і ми через свої суди будемо розбиратися і приймати рішення. Але передача людей у Російську Федерацію – це дуже поганий знак для наших партнерів і захисників України», — зазначив Костенко.

Така екстрадиція, наголошують Шараскін і Костенко, є порушенням норм законодавства України, зокрема — статей 588 і 589 Кримінального процесуального кодексу України, які передбачають відмову в екстрадиції у спрощеному порядку, коли є обґрунтовані підстави вважати, що екстрадиція суперечить інтересам національної безпеки України.

Зараз нардепи ініціюють подання від Комітету з питань зовнішніх відносин та міжпарламентського співробітництва та Комітету національної безпеки, оборони та розвідки з направленими листами і запитами до Президента, до Міністерства закордонних справ, до СБУ і Офісу Генпрокурора — належним чином відреагувати і взяти це під свій контроль.

До слова, Руслан Акієв став третім бійцем батальйону імені Шейха Мансура Руслана Акієва до Молдови, якого за спрощеною процедурою передали Молдові впродовж поточного року.

Теми: Андрій Шараскінновини Тернопільщининовини Тернополятернопільські новини

Перегляньте Також

Змішувачі для ванної та кухні, від класичних до сучасних моделей.
NEWS

Змішувачі для ванної та кухні, від класичних до сучасних моделей.

13.03.2025
NEWS

Земля повертає небезпечні «дарунки» Другої світової війни

10.05.2022
NEWS

Перша робота не за спеціальністю: як її знайти?

31.08.2021
NEWS

Вибухи та постріли: у Чорткові показали реконструкцію до річниці переможного бою (Відео)

03.07.2021
NEWS

«Ви – творці сьогодення», – Михайло Головко привітав учасників форуму «Активна молодь»

02.07.2021
NEWS

Мер Тернополя вимагає повністю закрити кордон з Росією

02.07.2021
завантажити ще
Наступний допис
На Тернопільщині під колеса потрапив пенсіонер

На Тернопільщині в аварії загинув 32-річний чоловік

світлина

Унікальну світлину, якій більше 100 років, знайшли в містечку на Тернопільщині

Беверлі Хіллз Deluxe Беверлі Хіллз Deluxe Беверлі Хіллз Deluxe
Опілля квас Опілля квас Опілля квас

Популярне

  • На війні загинув захисник Іван Гавдида

    На війні загинув молодий захисник з Тернопільщини Іван Гавдида

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
  • У страшному ДТП загинула Зоряна Градовська з Тернопільщини

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
  • Трагічно помер випускник ліцею з Тернопільщини Артем Сосняковський

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
  • На фронті загинув захисник Іван Лях з Тернопільщини

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
  • Від фронтових поранень у лікарні помер захисник Іван Кулька з Тернопільщини

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0

Свіжі публікації

На фронті загинув захисник Ігор Кривогубець

На фронті загинув захисник Ігор Кривогубець з Тернопільщини

10.10.2025
Директор наукової бібліотеки вручив подяку Тетяні Чубак

Директор Тернопільської наукової бібліотеки вручив подяку Тетяні Чубак

10.10.2025
CHEEV з великим концертом виступить у Тернополі

Від «Гарно так» до прем’єр з нового альбому «Romcom»! CHEEV 12 жовтня виступить у Тернополі

09.10.2025
Ігор Гуда долучився до конференції ЛУН

Голова ради директорів тернопільської компанії «Креатор-Буд» Ігор Гуда долучився до конференції ЛУН

09.10.2025
Захисника Миколу Якимовича відзначили нагрудним знаком

Захисника з Тернопільщини Миколу Якимовича відзначили престижним нагрудним знаком

09.10.2025
Ровесник NEWS



ГО Медіа-центр Тернопіль

Тернопільські молодіжні новини "РовесникNEWS". Всі права збережено. Усі права на інформаційні матеріали, розміщені на сайті «РовесникNEWS» / rovesnyknews.te.ua, захищені українським законодавством про авторське право та інші суміжні права. При використанні, передруку інформаційних та фото-,відеоматеріалів сайту, гіперпосилання на «РовесникNEWS» має міститися в першому абзаці тексту. Точка зору редакції може не збігатися з точкою зору автора, а усі опубліковані матеріали не претендують на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, про яку йдеться. Редакція не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації, а також може не поділяти погляди та думки, висловлені читачами сайту в коментарях до статей, а сам ресурс виконує винятково роль носія. Матеріали з поміткою (R) публікуються на правах реклами. Інформаційні матеріали сайту rovesnyk.te.ua є інтелектуальною власністю інтернет-ресурсу "РовесникNEWS".

Немає результатів
Переглянути всі результати
  • Віджет новин
  • КОНТАКТИ
  • Молодіжні новини
  • РЕКЛАМА НА САЙТІ

© 2025 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.