Троє з чотирьох українців, які поїхали на роботу у Польщу, заробляють менше, ніж місцеві. Однак за таку ж працю на берегах Вісли вони мають у тричі, а то й уп’ятеро більше, ніж в Україні. Про це пише видання wz.lviv.ua з посиланням на Wprost.
Найбільшу різницю у заробітній платі зауважено у будівництві, де польська винагорода складає 390 відсотків від української. Майже учетверо більше українці зароблятимуть на посадах касирів або продавців, утричі і вище — у сфері транспорту та логістики.
— Працівник з України, знайшовши роботу у польському готелі і легально працюючи упродовж 9 місяців, може заробити стільки, скільки від отримає в Україні за майже 3,5 роки такої ж роботи. Наш «Барометр трудової імміграції» фіксує, що двоє з трьох українців витрачають на помешкання у Польщі не більше 500 злотих на місяць. З одного боку, це є наслідком того, що багато працедавців пропонують українцям додаткові пільги, з іншого — працівники зі Сходу зацікавлені у швидких заробітках, тому вони збирають, а не витрачають гроші, — каже Кшиштоф Інґлот, президент служби персоналу.
Список найприбутковіших галузей для заробітчан у Польщі відкриває будівництво. Порівняння даних статистичних управлінь обох країн (Служби статистики України і Центрального статистичного управління Польщі) за перший квартал 2018 року засвідчує, що середньомісячна зарплата у будівельній галузі України складає тільки 976 злотих, а в Польщі — 4747, 27 злотих. Це означає, що українці на берегах Вісли можуть заробити уп’ятеро більше, ніж у себе на батьківщині.
Трудова еміграція до Польщі вигідна й українцям, які працюють у готельному та ресторанному бізнесах. Середньомісячна зарплата у цьому секторі в Україні складає 784 злотих, натомість у Польщі — 3557,15 злотих. Таким чином різниця — до 350 відсотків.
Працівники у галузі промислової переробки також мають фінансові зиски, працюючи у Польщі. Тутешні власники компаній платять учетверо більше, ніж їхні колеги в Україні. У цьому секторі українцеві знадобиться тільки тиждень, аби отримати еквівалент місячної винагороди на батьківщині. Працедавці з цієї галузі потребують наразі 217 тисяч осіб для зайнятості на своїх підприємствах.
Переклад з польської
Читайте також:
Прокоментуйте