Економія на школярах? Три роки в Бережанах не можуть довести до пуття реорганізацію навчальних закладів. Мерія вже тричі пропонувала різні варіанти. Крайній раз—зібрали позачергову сесію, яка закінчилась скандалом.
Дітей мало, а шкіл для них у Бережанах – забагато. Так вирішила тамтешня міська влада ще в 2021 році. Мовляв, треба економити кошти. З того ж таки 2021-го депутати міняли хіба що шляхи закриття, чи як вони це називали, реорганізації навчальних закладів.
В першому випадку мерія хотіла шляхом злиття з’єднати гімназію Лепкого та третій ліцей.
«Цей варіант є непоганим, якщо ми починаємо працювати», — наголошував міський голова Бережан Ростислав Бортник.
Працювати не поспішали. І лише в січні 2023-го освітнє питання знову на обговоренні. Тепер хочуть не об’єднати гімназію і ліцей, а ліквідувати обидві установи, а потім створювати щось нове.
І ось під кінець цього навчального року Бережанська міська рада вигадала третє, аж зовсім несподіване для батьків та учителів рішення. Вже не ліквідовувати, а об’єднати третій ліцей з другим.
Три роки третій бережанський ліцей був у підвішеному стані. Закривати, реорганізовувати, приєднувати до чогось – всі ці варіанти чули і не розуміли як діяти. Тим паче, запевняє директор ліцею №3 Володимир Гринкевич, цей заклад самодостатній і задля економії приєднувати його до іншого — нема сенсу.
«На сьогоднішній день гроші які приходять за дітьми – це 9 млн, а витрати – 8 млн. Тобто 1 млн ми економимо, для того щоб підтримати школи і ліцеї нашої громади», — пояснює Володимир Гринкевич.
В ліцеї №2 теж не розуміють сенсу злиття навчальних закладів. Зрештою, у вчителів з обох ліцеїв як і у батьків – питань до нової схеми реорганізації – безліч.
З цими питаннями всі пішли на сесію Бережанської ради. Міський голова Ростислав Бортник зібрав депутатів позачергово. І на порядку денному – три освітні питання. Перше – ліквідувати бережанську гімназію імені Богдана Лепкого, а приміщення передати на баланс Тернопільської обласної ради. І нібито остання пообіцяла зберегти і робочі місця, і сам заклад в подальшому. Більше — у сюжеті.
Прокоментуйте