Запрацював оновлений пункт пропуску «Краківець – Корчова», – повідомляє Служба автомобільних доріг в Тернопільській області.
6 додаткових смуг руху для вантажівок, більше павільйонів для митного та паспортного контролю – КПП «Краківець – Корчова» на україно-польському кордоні поліпшили у рамках проєкту «Відкритий кордон». Роботи виконали усього за 10 днів. Сьогодні рух оновленим пунктом пропуску відкрили представники Міністерства інфраструктури України та Ради міністрів Польщі.
«Вдячний своїм польським колегам – міністру інфраструктури Польщі Анджею Адамчику та Голові Канцелярії Прем’єр-Міністра Міхалю Дворчику за підтримку в реалізації цього проєкту і розраховуємо, що успішний досвід на цьому пункті пропуску масштабуємо на інші 7 пунктів на українсько-польському кордоні.
Аналогічні проєкти збільшення пропускної спроможності ми також будемо реалізовувати на кордонах з іншими західними сусідами. Уже ведемо перемовини про приєднання до «Відкритого кордону» Словаччини, Угорщини, Румунії та Молдови» – прокоментував Олександр Кубраков, Міністр інфраструктури України.
Очікується, що завдяки модернізації пропускна здатність КПП «Краківець – Корчова» зросте щонайменше на 50%. Також сторони збільшили кількість прикордонників та митників на пункті пропуску. Для їх роботи польська сторона надала спеціальні контейнерні модулі.
«Збільшення пропускної здатності пунктів пропуску на кордоні із європейськими державами – надважливе завдання під час повномасштабної війни в Україні. Це не лише питання комфорту водіїв, а й гуманітарної безпеки. Сьогодні черги вантажівок на деяких ділянках українського кордону сягають 20-25 кілометрів через блокування росією морських портів.
Президенти України та Польщі, Володимир Зеленський та Анджей Дуда, домовилися про спрощення перетину кордону між державами. У рамках цих домовленостей започатковано проєкт «Відкритий кордон», – коментує перший заступник Голови Укравтодору Андрій Івко.
Проєкт «Відкритий кордон» передбачає ліквідацію вузьких місць на західному кордоні та покращення логістики на напрямку Україна – ЄС.
Заплановано:
реконструкцію інфраструктури діючих пунктів пропуску (включно з під`їзними дорогами);
будівництво нових пунктів пропуску;
запровадження спільного прикордонно-митного контролю з державами-сусідами.
Прокоментуйте