Більшість сучасних автомобілів має інжекторне впорскування пального. Ця система економічніша й ефективніша за карбюраторну, але має один вагомий недолік: вона схильна до забруднення, тому потребує регулярного очищення. Найбільше обслуговування потребують паливні форсунки. Ці елементи відповідають за розпорошення паливоповітряної суміші, що подається в камеру згоряння мотора. Під час забруднення діаметр пропускного каналу зменшується, через що знижується продуктивність всієї інжекторної установки.
Щоб відновити нормальні робочі характеристики системи, застосовуються різні способи очищення. Іноді для цього використовується спеціальний апарат для перевірки форсунок, іноді промивка виконується без будь-якого обладнання. У статті ми розглянемо два методи очищення форсунок інжектора: рідинний та ультразвуковий.
Особливості рідинного промивання
Досвідчені автовласники вважають цей спосіб скоріше профілактичним, ніж тим, який здатний допомогти з усуненням серйозних забруднень. Таку промивку рекомендується виконувати після кожних 30 тисяч кілометрів пробігу. Особливості методі:
- можливість застосування до досягнення рівня забруднення 40–50%;
- оброблення виконується без демонтажу форсунок, через що немає можливості візуально оцінити первісний стан пристроїв і результат промивання.
Рідинне промивання може вважатися ефективним, якщо його проводять регулярно і з використанням правильно підібраної автохімії. Під час купівлі промивних засобів необхідно враховувати, що не всі вони однаково добре усувають забруднення. Крім того, до складу деяких дешевих рідин можуть входити хімічно агресивні компоненти, які негативно впливають на свічки, бензопроводи і самі форсунки. Тому не рекомендується економити під час купівлі цієї автохімії.
Переваги ультразвукового промивання форсунок
Ця методика прочищення вважається однією з найефективніших і дозволяє успішно усувати більшість забруднень. Для оброблення форсунок необхідно їх демонтувати. Очищення проводиться в спеціальній ультразвуковій ванні. До переваг цього способу належать:
- можливість оцінити технічний стан і ступінь забруднення пристроїв після їх зняття;
- змога вибрати оптимальну інтенсивність оброблення з урахуванням рівня засміченості каналів;
- відсутність ризику хімічного або механічного пошкодження бензопроводу, свічок та інших пов’язаних з інжекторною системою механізмів;
- можливість оцінити ефективність очищення.
Перевага ультразвукового методу очищення полягає в тому, що відкладення на стінках пропускних каналів форсунок видаляються повністю, навіть на важкодоступних ділянках. Цей спосіб рекомендований за будь-якого ступеня забруднення, навіть якщо продуктивність інжектора знизилася лише на 2–3%.
Отже, рідинне очищення краще виконувати в профілактичних цілях. Якщо ж форсунки засмічені і необхідно відновити їхню пропускну здатність, ефективнішим буде ультразвуковий метод.
Прокоментуйте