Проєкт UCORD починає впровадження культурних ініціатив у 6-ти регіонах України в межах грантової програми «Кластери Відродження».
Нещодавно у Києві відбувся захід «Від ідеї до змін: старт впровадження грантової програми «Кластери Відродження», присвячений початку реалізації ініціатив у сфері культури та креативних індустрій, що отримали грантову підтримку від Проєкт UCORD в рамках програми «Кластери Відродження». Участь в заході взяла директорка Агенції регіонального розвитку в Тернопільській області Ірина Скуратко.
Доповідачами заходу були: представники Міністерств України, культурні та грантові менеджери, керівники стратегічних комунікацій, керівники компонентів проєкту UCORD, громадські діячі та інші.
Серед спікерів була й Марина Бриль (Maryna Bryl), керівниця проєкту UCORD. Вона розповіла про те, як відбувався конкурсний відбір та визначення проєктів-переможців, а також підкреслила важливу роль у цьому процесі агенцій регіонального розвитку як ключових партнерів проєкту UCORD у пілотних регіонах.
Зокрема, вона нагадала, що грантова програма «Кластери Відродження» є частиною компоненту проєкту UCORD, спрямованого на посилення соціальної згуртованості через культуру та креативні індустрії. Також зазначила, що надзвичайно складний відбір заявок проводила конкурсна комісія у складі 6-ти міжнародних та українських експертів. У результаті двохетапного відбору визначили 8 проєктів-переможців з загальним бюджетом 1,5 мільйони швейцарських франків, які будуть впроваджуватися за підтримки проєкту UCORD.
Ілона Постемська (Ilona Postemska) старша координаторка програм Посольства Швейцарії в Україні окреслила роль проєкту UCORD як майданчика для міжсекторальної взаємодії, де культура розглядається не як окрема галузь, а як наскрізний елемент, що об’єднує людей, зміцнює соціальну згуртованість і підсилює розвиткові процеси.
Проєкт UCORD починає впровадження культурних ініціатив
«У проєкті UCORD поєднуються, здавалося б, зовсім різні напрями — водопостачання, культура та регіональний розвиток. Та насправді розвиток неможливий у відокремлених секторах. Це — інтегральний процес, заснований на взаємозв’язках, співпраці та постійному діалозі між представниками різних сфер і спільнот. Саме таким майданчиком для мультисекторальної взаємодії став проєкт UCORD. І культура тут є наскрізною темою, адже для українців культура — не лише цінність, а й базова потреба, рушійна сила, яка живить нас, зміцнює нашу стійкість і згуртовує суспільство».
Під час заходу спікери доповідали по темах: культури, креативних індустрій, соціальної згуртованості, партнерств, сталого розвитку регіонів та інше.
Нагадаємо, з Тернопільщини переможцями конкурсу грантів стали дві ініціативи:
- ГО Центр розвитку ініціатив “ІнСорс” з проєктом «Віста Збруча. Спадщина старого кордону»;
- ГО «Молодіжна організація Молодь – майбутнє України з проєктом «Тепле Поділля. Нові культурні шляхи»;
Програма «Кластери Відродження» спрямована на підтримку проєктних партнерств громадського та державного секторів, що демонструють внесок культури у регіональний розвиток. Вона реалізуватиметься в шести пілотних областях проєкту UCORD: Вінницькій, Волинській, Одеській, Сумській, Тернопільській та Хмельницькій.
Грантова програма “Кластери Відродження” є частиною Швейцарсько-українського проєкту «Згуртованість та регіональний розвиток України, UCORD, який втілюється за підтримки Швейцарії через Швейцарську агенцію розвитку та співробітництва Swiss Development & Cooperation компанією NIRAS Sweden AB.