Шмигаль відповів на петицію із закликом не забороняти УПЦ МП. Про це пише Громадське.
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль доручив Державній службі з етнополітики та свободи совісті опрацювати петицію із закликом не забороняти Українську православну церкву московського патріархату.
Відповідна петиція 15 березня набрала необхідні для розгляду 25 тисяч голосів, відповідь Шмигаля оприлюднили 1 квітня.
«Враховуючи, що порушені у петиції питання носять комплексний характер, Державній службі з етнополітики та свободи совісті доручено опрацювати їх та про результати поінформувати автора петиції та Кабінет Міністрів України», — йдеться у відповіді прем’єр-міністра.
Раніше президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони щодо заборони діяльності в Україні релігійних організацій, афілійованих із центрами впливу в росії.
Після цього Кабмін зареєстрував у Верховній Раді законопроєкт, який передбачає заборону діяльності в Україні релігійних організацій, що пов’язані з росією. Таким документом може бути припинена діяльність УПЦ МП.
Експертиза Держетнополітики встановила, що УПЦ МП досі має церковно-канонічний зв’язок з російською православною церквою, володіючи лише певними правами самостійності.
Крім того, РНБО ввела персональні санкції проти десятьох діячів УПЦ МП. Серед них — колишній народний депутат і диякон Вадим Новинський, а також намісник Києво-Печерської лаври владика Павло (Лебідь). Натомість Синод УПЦ МП просить Зеленського скасувати санкції.
Після російського вторгнення очільник РПЦ патріарх кирило фактично підтримав агресію росії. А предстоятель УПЦ МП митрополит Онуфрій засудив повномасштабне вторгнення, висловив підтримку українським військовим і закликав володимира путіна «негайно припинити братовбивчу війну». Низка священників УПЦ МП навіть припинила згадувати під час богослужінь ім’я кирила як свого патріарха.
А вже наприкінці травня УПЦ МП на Соборі в Києві заявила про повну самостійність і незалежність від РПЦ. Однак, крім юридичних зв’язків із російською церквою, в УПЦ могли залишитися канонічні.
Восени правоохоронці активно взялися за розслідування зв’язків УПЦ з рф та завітали з обшуками до низки її об’єктів. За їхніми результатами повідомляли про знайдені російські агітматеріали.
Прокоментуйте