Офіційна дата створення театру – 1 квітня 1980 року. Через пандемію та карантинні обмеження минулого року святкувань з нагоди 40-річчя не робили.
Тож, як тільки дозволили проводити масові культурні заходи, 18 червня у театрі організували довгоочікуване свято. Цього дня відбувся прем’єрний показ вистави Марти Гушньовської «А хай то Качка копне!», пише ЗЗ. Її постановку здійснив полтавський режисер Ніко Лапунов.
Нагадаємо, що ця вистава бере участь у Четвертому всеукраїнському театральному фестивалі-премії «Гра». Тож на її перегляд приїхали також експерти фестивалю, які неочікувано потрапили ще й на святкування. Після перегляду вистави колектив театру приймав багато вітань не тільки від колег і шанувальників, а й влади. Привітав колектив і його директор.
«На початку 80-х на театральній афіші нашого краю з’явилося нове ім’я – Тернопільський обласний театр ляльок, – написав у себе на сторінці у фейсбуці директор- художній керівник, заслужений діяч мистецтв України Іван Шелеп. – Він народився у місті курбасівських театральних вечорів і цим прирік себе на непростий шлях до успіху і слави. Кожен у житті робить перші кроки. Театр робив їх у мистецтві, шукав свою неповторну тему, свого драматурга, свого глядача. З чого розпочинається Театр, для нас, тернопільських лялькарів? Звичайно, – з глядачів, яких треба зацікавити і виховати, як справжніх театралів! Чим є Театр для кожного із нас? Відповіді різні… Для творчих обдарованих людей – це покликання! Хтось знайшов себе в образі героя, хтось радість від спілкування зі своїми однодумцями, хтось душевний спокій… Все це об’єднує людей єдиною метою – творити мистецтво! Це місток поколінь, творчих особистостей, працівників різних професій, де кожний залишає мов слід, свій талант, своє розуміння і відчуття краси в його духовному наповненні і прагненні передати свої знання у спадок іншим… Тим, які прийдуть пізніше, та оцінивши цей безцінний дар зможуть додати щось від себе для майбутніх поколінь! Зі святом, дорогий Колективе!»
Прокоментуйте