Одна з найбільших зимових неприємностей, яка очікує всіх нас — ожеледиця. Її бояться автомобілісти та пішоходи, адже кожному вона загрожує по-своєму. Власники авто ризикують потрапити в аварії через негоду, а пішоходи — отримати забої або навіть переломи через падіння.
Як одягатись та взуватись, щоб зменшити вірогідність падіння
Зимове взуття варто обирати, що воно було:
- на невисоких підборах, не вище 3–4 сантиметрів;
- на товстій підошві, з виразним рельєфом та змішаним протектором;
- з широким носком.
Зручна платформа або танкетка забезпечать стійкість навіть на слизькій поверхні. Але стійкість залежить не тільки від взуття, а й від одягу. Він не має сковувати рухи та ускладнювати огляд. Найкраще, якщо куртка буде з невеличким каптуром, який не закриває. М’який пуховик не тільки не сковує рухи, а й допоможе пом’якшити падіння.
Правила безпечного пересування в ожеледицю
Коли йдете слизькою дорогою з пакетами з супермаркету, намагайтесь рівномірно розподілити вагу між руками. Якщо відчуваєте слизьку поверхню під ногами, намагайтесь йти повільніше, не підіймайте ноги високо. Чим дрібніший крок, тим краще. У найнебезпечніших місцях можна потихеньку ковзати. Коліна при ходьбі не напружуйте, наступайте на всю підошву одночасно. Також варто:
- витягти руки з кишені;
- не тримати в руках телефон, краще покладіть його у внутрішню кишеню куртки, щоб не розбити;
- балансувати руками, навіть якщо в них сумки.
Якщо відчули, що посковзнулися — сядьте. Якщо й упадете, то вже з меншої висоти. Одночасно кидайте все, що у вас в руках: пакети чи сумку та махайте руками, щоб втриматись на ногах. Якщо доведеться кидати сумку — її буде не так шкода, відтряхнете та піднімете. А от телефон при падінні може розбитись, тому краще заздалегідь його ховати.
Прокоментуйте