Тоня Матвієнко нагадала фанатам пісню. У культурній скарбниці України особливе місце посідають пісні, що проникають до найглибших закутків душі, нагадуючи про нерозривний зв’язок людини з рідною землею. Одним із таких шедеврів стала пісня “Сік землі”, створена завдяки творчій співпраці двох талановитих митців із Тернопільщини – поета Володимира Вихруща та композитора Владислава Толмачова.
Багатогранний талант Володимира Вихруща
Володимир Павлович Вихрущ (1934-1999) був надзвичайно різнобічною особистістю, поєднуючи в собі таланти науковця, економіста та поета. Народившись у селі Августівка на Тернопільщині, він пройшов шлях від сільського хлопчини до доктора економічних наук, професора та члена Спілки письменників України.
Вражаюча наукова кар’єра Володимира Вихруща розгорталася паралельно з його поетичною творчістю. Протягом життя він опублікував понад 25 збірок поезій. Серед яких “Барви сонця”, “Чебрець”, “Полум’я калини”, “Світло душі” та “Світ починається з любові”. Його вірші, проникнуті любов’ю до рідної землі та глибокою філософічністю, привертали увагу багатьох відомих композиторів.
Композитор із чуйним серцем
Владислав Володимирович Толмачов, уродженець Чорткова Тернопільської області. Він став одним із тих музикантів, хто зумів вдихнути нове життя у поетичне слово Вихруща. Отримавши освіту в Тернопільському музичному училищі, митець створив низку пісень, які полюбилися слухачам по всій Україні.
Серед найвідоміших творів композитора – “Квітка ромену”, “Не метелиця лугом стелиться”, “Ой, Іване”. Працював концертмейстером “Театру естради” в місті Бровари.
Тоня Матвієнко нагадала фанатам пісню
Справжньою перлиною творчого тандему Вихруща і Толмачова стала пісня “Сік землі”. Цей твір, написаний у традиціях української ліричної пісні Він розкриває глибокий філософський мотив зв’язку людини з рідною землею, родового коріння та духовної спадщини поколінь.
У різні роки пісню виконували такі видатні українські співачки як Раїса Кириченко та Ніна Матвієнко, додаючи їй нових барв своїми неповторними голосами. “Сік землі” не втрачає актуальності й сьогодні, адже її глибокий сенс “З роду в рід кладе життя мости, без коріння саду не цвісти” – промовляє до кожного, хто цінує свою національну ідентичність.
Ми писали раніше: Тернопільський композитор втер носа Віктору Павліку (відео).