gazpostach
коронавірус

У МОЗ повідомили, коли в Україну прибудуть перші дози вакцини проти коронавірусу


Перший транш вакцин проти COVID-19 в Україні має з’явитися у першому півріччі 2021 року. Він буде складатися з 1,2 млн доз.

Про це під час свого онлайн-брифінгу зазначив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

“Вчора відбулося чергове засідання представників ініціативи COVAX. До 7 грудня у нас заплановане підписання технічної документації і розраховуємо, що в першому півріччі 2021 року почнемо отримувати вакцину. Перший транш для України становитиме 1,2 млн доз. Насамперед ми плануємо вакцинувати людей із груп ризику: медичних працівників, громадян віком понад 65 років та людей із хронічними захворюваннями”, – підкреслив очільник МОЗ.

Міністр також зазначив, що за інформацією ВООЗ, наразі 10 фармкомпаній знаходяться на завершальній третій стадії клінічних випробувань вакцини проти COVID-19, і найближчим часом мають завершити випробування і зареєструвати вакцину.

“Україна співпрацює з усіма світовими ініціативами щодо виготовлення вакцини проти коронавірусу заради того, щоб українці отримали вакцину якнайшвидше. Одним із таких механізмів є COVAX. Це глобальна ініціатива, яка об’єднує 172 країни світу. МОЗ від самого початку з нею співпрацює. Згідно з розрахунками, ми отримаємо вакцину для щеплення 20% населення, тобто 8 мільйонів доз”, – заявив Максим Степанов.

Крім цього, міністр зазначив, що Україна здатна та готова отримувати та зберігати вакцини – для цього ми маємо все необхідне обладнання.

Додав: Кузьменко Остапx

Варто прочитати

-зайнятість

Від вчителя до бізнес-леді: 21-річна дівчина з Підгаєччини кардинально змінила професію

Юна жителька Підгаєцького району Марія Шиндирівська змінила професію. Була вчителем молодших класів, а стала підприємцем ...