Як розповідають мешканці, їх село поступово перетворюється на звалище.
Фотографію переповнених баків на вулиці Шептицького поширили у місцевій Facebook-спільноті.
“Як село перетворюється на сміттєзвалище. Боляче за людей, які кожного дня ходять на цю зупинку громадського транспорту і певний проміжок часу дихають “ароматами” і “милуються” цим краєвидом”, – написала жителька Петрикова.
Комунальники попереджали, що загальний сміттєвий контейнер перестає функціонувати, тому люди повинні подбати про індивідуальні баки. У сільській раді повідомили, що з 1 січня контейнери загального користування приберуть, тому мешканці повинні придбати власні та укласти договори про вивезення побутових відходів.
За словами жителя села Олександра Рибакова, сміття із загального бака часто не забирали вчасно. Інколи його збиралося більше, інколи менше, але проблема із накопиченням відходів існувала завжди. Велика частина Нових Петриків давно піклується про своє сміття самостійно.
“Як тільки загальні баки приберуть, половина цього сміття опиниться у лісах, в ярах та при дорозі. Я вважаю, що не варто їх забирати без встановлення великої кількості відеокамер у місцях, де зазвичай викидають сміття. Інакше необхідно організувати варти та пильнувати, щоб його не вивозили в посадки”, – розповів журналістам сайту “Тернополяни” Олександр Рибаков.
Зазначимо, що боротьба з порушниками, які вивозять сміття у ліси та околиці Петрикова, триває роками. Частина мешканців давно встановили індивідуальні контейнери. За словами Олександра, їх обслуговування коштує близько 120-ти гривень на місяць. Ще гривень 800-900 вартує сам бак. Не дивлячись на це, частина селян відмовляється від цивілізованої утилізації відходів та викидає їх куди попало.
Люди, яким небайдужа екологія та чистота рідного села, організовуються та намагаються боротися з недобросовісними мешканцями. Наприклад, встановлюють фотопастки та камери у “проблемних” місцях.
До слова, торік схожа ситуація склалась на вулиці Зеленій, де сміття з переповнених баків порозліталося навколо.
Прокоментуйте