9 червня 2023 р. на базі Національного університету «Львівська політехніка» відбулася Міжнародна конференція «Інтернаціоналізація як ключ до стійкості та відновлення: Перший рік Twinning», присвячена річниці реалізації проєкту Twinning Initiative: Велика Британія – Україна. Він був ініційований Cormack Consultancy Group після початку повномасштабного вторгнення для того, щоб підтримати українські ЗВО, з’єднавши кожен з університетом Великої Британії відповідно до освітнього профілю та напрямків досліджень.
Нагадаємо, що партнером ТНПУ в рамках проєкту став Вустерський університет. Між установами підписано Меморандум про порозуміння, і річна співпраця вже дала численні плоди, зокрема спільне дослідження і викладання кафедри спеціальної та інклюзивної освіти ТНПУ з кафедрою освіти та інклюзії Вустерського університету, регулярні розмовні клуби з англійської мови для всіх працівників ТНПУ, гостьові лекції професора з Вустерського університету Ніколети Чінпоеш. Триває налагодження взаємодії представників інших кафедр і факультетів з зацікавленими колегами із Вустера.
Конференція розпочалася із вітальних слів проректора з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків Національного університету «Львівська політехніка» Наталії Чухрай, голови Асоціації університетів Британії Вів’єн Стерн, представниці Фонду Президента України з підтримки освіти, науки та спорту Ольги Будник, голови Асоціації Universities UK International Джеймі Ерроусміса.
Керівник Cormack Consultancy Group Чарльз Кормак проаналізував основні досягнення та труднощі першого року реалізації проєкту, а також окреслив стратегію і плани Twinning на 2023–2024 рр. Серед найбільш популярних активностей серед університетів-учасників – спільні дослідження, передання обладнання британськими партнерами українським, професійний розвиток викладачів та працівників ЗВО, онлайн-співпраця у підготовці здобувачів. Майбутні цілі проєкту – знайти твінів для усіх українських ЗВО, запустити гранти на розбудову потенціалу, розробити COIL-програми і мікрокредитні курси, підтримувати курси з перекваліфікації для ветеранів та ін.
Шість пар українських і британських університетів презентували найкращі практики співпраці із залученням фінансування UK-Ukraine R&I Twinning Grants Scheme. Найактуальнішими темами стали дослідження впливу воєнних дій на ґрунти і довкілля, міського господарства, формування екосвідомості тощо.
Окрім цього відбулася брейнстормінг-сесія стосовно пріоритетів, потреб і майбутніх проєктів між британськими й українськими університетами, а також панельна дискусія «Як університетам стати рушіями регіональної та секторальної відбудови?»
ТНПУ висловлює щиру вдячність Cormack Consultancy Group за ініціювання і розвиток проєкту, українському офісу UK-Ukraine Twinning Initiative за постійну комунікацію і підтримку, а також Національному університету «Львівська політехніка» за чудову організацію конференції.
Відділ наукової роботи
Прокоментуйте