Про це нам у коментарі розповіла Оксана Вернидуб, наукова співробітниця Інституту модернізації змісту освіти МОН, яка супроводжувала українську команду впродовж олімпіади.
Команда складалася з 9 дітей і усі здобули нагороди. Цього року олімпіаду організовувала Колумбія, але через карантинні обмеження вона відбулась у «гібридному» форматі. Так, основне журі працювало там, а паралельно з ним роботи перевіряли в Україні.
Самі учасники також працювали у своїх країнах. Українська команда зібралась на базі лабораторії Малої академії наук у Києві.
Вернидуб відзначає, що такі здобутки української команди є хорошим результатом.
«Астрономія і астрофізика не настільки давні олімпіади і за весь час проведення це у нас, здається, 3 золота медаль, срібних близько 15 і бронзових ще більше. Цього року такий результат, що 9 учасників і усі 9 — із медалями. Це хороший результат», — розповідає вчена.
Зазначимо, що учасники учнівських міжнародних олімпіад мають бути не старше 18 років і учнями середніх шкіл. Але допускається, якщо дитина випустилась цього року зі школи і вже стала студентом.
Олімпіади в Україні
У 2022 році Україна уперше в історії офіційно прийме дві міжнародні учнівські олімпіади. Так, у грудні в Україну з’їдуться учні на наукову молодіжну наукову олімпіаду з природничих дисциплін. А 12-21 серпня 2022 року Україна прийме 15-ту Міжнародну учнівську олімпіаду з астрономії та астрофізики для учнів старших класів (IOAA).
Їхнім організатором буде Мала академія наук України.
Прокоментуйте