Рішення про надання офіційного статусу українській мові підтримали усі присутні на засіданні депутати. Закон про надання українській мові статусу співвідносної до офіційної мови Бразилії – португальської, прийнято одностайно на пленарному засіданні сесії за присутності 13-ти рад.
Муніципалітет Прудентополіс називають столицею «української Бразилії», адже 75% усього населення міста – етнічні українці, переважно вихідці з Тернопільщини. Прудентополіс приваблює багатьох туристів культурною спадщиною наших іммігрантів, тому сюди приїжджають, щоб побачити українські вишиванку, писанку, танці, послухати українські пісні та гру на народних музичних інструментах, а також скуштувати традиційні українські страви.
Як зазначається в обгрунтуванні до законопроекту №024/2021, у Прудентополісі значення української мови – унікальне, оскільки там досі існують публікації українською мовою, релігійні святкування та радіопрограми ведуться українською мовою.
«…наша муніципія встановила братство з містом Тернопіль в Україні, з регіону якого прибула більшість українських іммігрантів, тому зараз відкриваються нові перспективи для обміну між нашим містом та Україною, а також для навчання молоді в університетах України або за допомогою електронних сервісів, дистанційно. Збереження та розвиток української мови серед нас є фундаментальним, у повній гармонії з офіційною мовою Бразилії – португальською, – йдеться у тексті обгрунтування. …- проголошення української мови як співофіційної в муніципії Прудентополіс, окрім поваги до цієї великої культурної спадщини, принесе місту великий культурний, науковий та туристичний внесок для дотримання положень, викладених у статтях 216 та 218 Органічного закону муніципії».
До слова, у березні 2019 року міський голова Тернополя Сергій Надал спільно з мером бразильського міста Прудентополіс Луїсом Адельма Клосовським підписали угоду про партнерство та співробітництво між Тернополем та Прудентополісом.
Прокоментуйте