gazpostach

«Відновимо Теребовлю разом!», – Михайло Тимошик


Теребовля – місто, оповити неймовірною енергетикою, а його історія овіяна легендами. Візитівкою одного із найдавніших міст України є замок.

Історія теребовлянських укріплень сягає своїми коренями у часи княжих міжусобиць, коли Теребовлею керував нащадок великого князя Ярослава Мудрого Василько Ростиславович.

Проте, на сьогодні, замок, який міг би приваблювати туристів з різних куточків України та світу, знаходиться у дуже поганому стані. Твердиня рік за роком розвалюється просто на очах.

За словами депутата Тернопільської обласної ради, члена постійної комісії з питань духовності, культури, свободи слова, інформації та розвитку громадянського суспільства, краєзнавця та просвітянина Михайла Тимошика, рятувати архітектурну спадщину потрібно вже сьогодні.

«Теребовлянщина може стати однією із головних туристичних родзинок області. Величні храми та монастирі, казкові мости та віадуки, величні замки та палаци – тут є все, щоб привабити туристів. Проблема полягає лише в тому, що чимало історичних пам’яток потребують відновлення, в іншому ж випадку, ризикують бути назавжди втраченими.

Однією із таких пам’яток є Теребовлянський замок. Його руїни не те що не відновлюють, складається враження, що за величну твердиню забули. Саме тому, не можна залишатись осторонь, відновлення замку – це не лише шана до минулого і предків, а й інвестиції у майбутнє. Адже туризм – це нові бюджетні надходження, нові робочі місця, це розвиток Теребовлянської громади та Тернопільської області в цілому. І наше завдання працювати над тим, щоб наш край розвивався та процвітав. Тож відновимо Теребовлю разом!», – зазначив Михайло Тимошик.

Додав: Горобець Оксана


x

Варто прочитати

До ПЦУ масово переходять парафії на Тернопільщині

Першими рішення відмовитися від підпорядкування російській Церкві реалізували мешканці Великих Загайців Кременецького району. Їхні представники ...