Як розповів краєзнавець Андрій Капуста у Facebook-спільноті “Історичні мандрівки”, вона знаходиться в південно-східній ділянці струсівського лісу.
Система ярів, яка утворилися у вапнякових породах, не належить до заповідних об’єктів нашого краю, але заслуговує на увагу та вивчення.
“Навіть назва говорить про те, що в давнину тут навіть “чорт міг зламати ногу”. В теперішній час глибокий яр не лякає своєю страшною назвою, скоріш за все він притягує своїми таємницями і красою”, – зазначив дослідник.
За його словами, утворенню струсівського урочища-яру здебільшого сприяла вода, що розмивала нестійку породу в різний час. Через яр ще кілька років тому протікав струмок, який брав початок у східній частині лісу. Згодом там утворився 7-метровий водоспад, який взимку замерзав та перетворювався у велику льодяну брилу.
“Цієї краси вже більше не побачите, бо через вирубку лісу пересохло джерело, яке живило струмок. Пересохло джерело – зник водоспад-льодопад. Причина переросла в наслідки…”, – додав автор.
Прокоментуйте