В ожеледь кількість пацієнтів у травматологів збільшується в рази і, як не дивно, більшість з них визнають, що отримали травму через власну безпечність.
Про це кореспонденту ГолосUA розповів хірург-травматолог Валентин Бурий.
Лікар рекомендує по льоду пересуватися «твердим» кроком, на трохи зігнутих ногах. Якщо взуття дозволяє, бажано задньою частиною ноги як би «врізатися» в лід, – саме такий стиль ходьби найменш травматичний і безпечний для пішоходів.
«Впевнено ставте ногу перед іншою ногою, як би забиваючи її в лід, наступаючи і спираючись на всю стопу, – рекомендує він.- Ні в якому разі не тримайте руки в кишенях, так як ви знижуєте власну маневреність при ходьбі і ризикуєте не встигнути зреагувати в разі падіння ».
Експерти радять: якщо відчуваєте, що падаєте, відразу присядьте, щоб зменшити висоту, а доторкнувшись до землі, перекатитесь, щоб зменшити навантаження.
Йдучи по вулиці, не надягайте навушники, не розмовляйте по телефону – важливо зберігати максимальну концентрацію, щоб зуміти вловити той момент, в який можете впасти. Як тільки розумієте, що втрачаєте рівновагу, постарайтеся максимально зменшити ступінь потенційної травми. Тут же підігніть в колінах ноги, підборіддя притисніть до грудей. Намагайтеся впасти на бік, щоб знизити біль від удару і перекатитесь на спину.
Прокоментуйте