Яка між ними різниця, хто може отримати додаткову, а хто бустерну дозу, та чи впливатимуть вони на термін дії COVID-сертифіката, розповіли у МОЗ.
Бустерна доза вакцини проти коронавірусу потрібна для посилення її ефективності та вводиться через шість місяців після другої дози. Додаткова доза призначена для людей із важкими хворобами, яким дві дози можуть не дати належного захисту – її можна отримати через 28 днів після основного курсу щеплень.
Додаткова доза не впливає на термін дії COVID-сертифіката. Після бустерної дози дію COVID-сертифіката буде подовжено.
Хто може отримати додаткову дозу вакцини?
- – люди з різними видами раку крові (лейкоз, лімфоми, мієломи, гематологічні злоякісні пухлини тощо);
- – люди з ВІЛ-інфекцією;
- – люди після трансплантації органів, трансплантації стовбурових клітин;
- – люди з аутоімунними захворюваннями, які отримують імуносупресивну або імуномодулюючу терапію;
- – люди після хімієтерапії або променевої терапії;
- – люди, які отримували високі дози стероїдів з будь-якої причини за місяць до вакцинації.
Це неповний перелік станів та показань для отримання додаткової дози. Якщо людина має захворювання або під час щеплення проходила лікування, яке могло вплинути на її імунну систему, їй слід порадитися зі своїм сімейним чи профільним лікарем. Той визначить, чи потрібна їй додаткова доза антиковідної вакцини, та у разі потреби випише їй направлення на щеплення.
Як отримати додаткову дозу?
Для цього треба звернутися до свого сімейного або профільного лікаря. Якщо лікар визначить, що вам потрібна додаткова доза антиковідної вакцини за медичними показаннями, він видасть направлення в довільній формі на щеплення третьою дозою.
Після цього треба записатися до найближчого пункту чи центру вакцинації та взяти з собою на щеплення направлення від лікаря.
Детальніше в інфографіці МОЗ:
Прокоментуйте