• РЕКЛАМА НА САЙТІ
  • КОНТАКТИ
СПЕЦТЕМА: ВІЙНА З рф
Неділя, 6 Липня, 2025
Ровесник NEWS
  • NEWS
  • Суспільство
  • LIFESTYLE
  • Освіта
  • Спорт
  • Цікаве
  • Кримінал
  • Політика
  • Економіка
Немає результатів
Переглянути всі результати
  • NEWS
  • Суспільство
  • LIFESTYLE
  • Освіта
  • Спорт
  • Цікаве
  • Кримінал
  • Політика
  • Економіка
Немає результатів
Переглянути всі результати
Ровесник NEWS
Немає результатів
Переглянути всі результати

В Україні з’являться нові державні свята: коли будемо відзначати

Опубліковано: 01 Серпня, 2020
A A
У Тернополі буде перенесено робочий день

Календар

Президент Володимир Зеленський запропонував дати таким релігійним святам, як Рамазан-Байрам, Курбан-Байрам, Песах, Рош-Гашана, Ханука, Великдень християн західного обряду та іншим статус державних в Україні.

Глава держави підписав відповідний указ № 303/2020, передали в Офісі президента України.

В Україні з'являться нові державні свята: коли будемо відзначати

Також Зеленський доручив уряду обговорити це питання з Всеукраїнською радою церков, релігійними організаціями та Українським інститутом національної пам’яті. Далі законопроект внесуть на голосування у Верховну Раду.

Що це за свята і коли вони відзначаються – читайте в матеріалі Styler.

  • Рамазан-Байрам і Курбан-Байрам широко шануються в мусульманській релігії.
  • Песах, Рош-Гашана і Ханука – великі та важливі юдейські свята.
  • Католицька Пасха святкується християнами західного обряду за григоріанським календарем.

Рамазан-Байрам: одне з найбільших ісламських свят (відоме також у кримських татар як Ораза-байрам і татарською як Ураза-байрам). Це свято розговіння, що знаменує закінчення місяця посту Рамадан і 30-денного посту. Від такого посту звільняються тільки вагітні жінки та матері-годувальниці, хворі, подорожні та військові. Саме слово “рамадан” означає “горіти”, тобто в цьому місяці при дотриманні посту згоряють всі гріхи людини.

Ураза-байрам називають малим святом на противагу великому – Курбан-Байраму – святу жертвопринесення, який відзначається через 70 днів після закінчення урази. У Рамазан-Байраму немає фіксованої дати, адже тривалість місяця становить 29 або 30 днів і залежить від місячного календаря. У 2020 році свято відзначали 24 травня.

Перед святом всі члени сім’ї повинні обов’язково скупатися, одягти чисту білизну, навести порядок із зачісками, постригти нігті. Жінки фарбують хною волосся і перші фаланги пальців. За традицією святкову трапезу і веселощі слід розділити з родичами, друзями і сусідами будь-якого віросповідання та національності, а головне – проявити милосердя до голодних і знедолених.

Курбан-Байрам припадає на 70-й день після свята Ураза-байрам і триває три-чотири дні, а відзначається на згадку про жертвопринесення пророка Ібрагіма, символізуючи закінчення хаджу – паломництва мусульман до Мекки.

В день жертвопринесення мусульмани здійснюють повне обмивання (гусль), вдягають новий одяг, відвідують родичів і людей похилого віку, подають милостиню, відвідують могили батьків і близьких.

Курбан-Байрам починається з хутби (проповіді мулли) і жертвопринесення. У жертву Аллаху приноситься домашня худоба – корова, коза, вівця чи верблюд. М’ясо жертовних тварин ділиться на три частини. Одна призначається для сімейної трапези, друга йде на частування друзів і сусідів, а третя обов’язково роздається нужденним.

Дата свята також “кочує” в календарях різних років, і в 2020-му розпочнеться з 30 липня і триватиме по 3 серпня.

Песах є головним святом юдейської віри, і відзначається в пам’ять про вихід з Єгипту. Щорічно Песах відзначається з вечора 14 дня весняного місяця нісана за єврейським календарем. Загальна тривалість урочистостей з нагоди єврейської Пасхи становить 8 днів, протягом яких діють певні правила і відбуваються різні обряди.

У 2020 році святкували Песах від заходу 8 квітня і до настання ночі 16 квітня. А в 2021-му він почнеться від заходу 27 березня і триватиме до настання ночі 4 квітня.

Песах завжди проходить в радісній атмосфері, а його центральною традицією є святкова вечеря (седер). Головною забороною на свято є вживання квасних продуктів (хамець). Головним елементом ритуальної трапези є маца – прісний корж, що випікається перед святом.

Рош-Гашана – свято настання Нового року в юдейській вірі. Дата щороку змінюється і залежить від місячного циклу – початок нового року за єврейським календарем настає в перший день молодика осіннього місяця тішрей. Свято триває протягом двох днів. До речі, за традицією цей день не може припадати на неділю, середу або п’ятницю. У 2020 році свято розпочнеться 18 вересня і триватиме по 20 вересня.

Взагалі святкування Рош-Гашана для вірян має величезне значення і, згідно з Торою, вважається днем створення світу. Також вважається, що молитва на Рош-Гашана здатна вплинути на вердикт Господа. Тому однією з головних святкових традицій є відвідування синагоги та проголошення “слихота” (молитви про прощення гріхів).

В Україні широке святкування Рош-Гашана проходить в Умані, куди з’їжджаються з усього світу тисячі євреїв-хасидів. Вони збираються на могилі Рабі Нахмана. Згідно з заповітом цадика, відвідування його могили на Новий рік обов’язково має принести удачу.

Ханука – єврейське свято чуда, свято перемоги добра над злом, святості над нечистотою. Це єврейське восьмиденне зимове свято. У 2020 році його відзначали від 10 по 19 грудня.

В цей час не дотримуються посту – навпаки, в цей період заведено їсти страви з олією (пончики, смажені картопляні оладки). За традицією, кожен з 8 днів урочистостей дітям дарують подарунки – гроші та золоті монетки з шоколаду. В період свята запалюють свічки в менорі та читають вдячну молитву “галель”.

Великдень у католиків, як і у православних, є найважливішим релігійним святом – християни по всьому світу відзначають воскресіння спасителя Ісуса Христа.

Головними атрибутами Великодня вважаються здобні паски, які символізують церкву; фарбовані яйця (символ вічного життя і чуда Воскресіння). Святкування у вірян західного і східного обрядів по суті не відрізняється – відмінність лише в датах. Так, у 2020 році римо-католики святкували Великдень 12 квітня (а православні – 19 квітня).

Теми: змінисвятаСвяткові днісвяткування

Перегляньте Також

Річницю Конституції відзначили у Тернополі
LIFESTYLE

Річницю Конституції України відзначили у Тернополі

29.06.2025
Системні зміни в дії для прозорості та довіри
NEWS

Тернопільський ОТЦК та СП: Системні зміни в дії для прозорості та довіри

01.06.2025
Хресна хода у Збаражі об’єднала сотні вірян
LIFESTYLE

Хресна хода у Збаражі об’єднала сотні вірян у молитві за Україну

23.05.2025
Великдень – це свято великої надії
LIFESTYLE

“Великдень – це свято великої надії” – акції, знижки та вітання у ТРЦ “Подоляни”

22.04.2025
Що відзначають тернополяни 15 квітня
LIFESTYLE

Що відзначають тернополяни щороку 15 квітня

15.04.2025
Тернопільській митниці — 33 роки!
NEWS

Сьогодні Тернопільській митниці — 33 роки!

08.04.2025
завантажити ще
Наступний допис

На Почаївської ікони Божої Матері архієрейське богослужіння відбудеться на Вірлі

інтернет

Вандали на Тернопільщині пошкодили оптичний магістральний кабель

Опілля квас Опілля квас Опілля квас

Популярне

  • Почистив потічок та потрапив на олівець до поліції

    На Тернопільщині чоловік самовільно почистив потічок та потрапив на олівець до поліції

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
  • Киянин і жителька Сумщини обікрали магазини в Тернополі

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
  • У Тернополі з’явилися чотири нові автобусні маршрути

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
  • Минула друга річниця загибелі випускниці ЗУНУ Зоряни Ковальчук

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
  • Захисник із Тернополя Богдан Тремба помер після дев’яти місяців лікування

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0

Свіжі публікації

З ворожого полону повернулися двоє захисників

На Тернопільщину з ворожого полону повернулися двоє захисників

05.07.2025
На війні загинув захисник Руслан Цимбалістий

На війні загинув захисник Руслан Цимбалістий з Тернопільщини

05.07.2025
Володимир Хорват Брославський на фронті

Кандидат історичних наук Володимир Хорват Брославський на фронті

05.07.2025
Відійшов у засвіти викладач Петро Михальчук

Відійшов у засвіти викладач ТНПУ Петро Михальчук

05.07.2025
Юлія Наконечна склала НМТ на 200 балів

Тернопільська випускниця Юлія Наконечна склала НМТ на 200 балів

05.07.2025
Ровесник NEWS



ГО Медіа-центр Тернопіль

Тернопільські молодіжні новини "РовесникNEWS". Всі права збережено. Усі права на інформаційні матеріали, розміщені на сайті «РовесникNEWS» / rovesnyknews.te.ua, захищені українським законодавством про авторське право та інші суміжні права. При використанні, передруку інформаційних та фото-,відеоматеріалів сайту, гіперпосилання на «РовесникNEWS» має міститися в першому абзаці тексту. Точка зору редакції може не збігатися з точкою зору автора, а усі опубліковані матеріали не претендують на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, про яку йдеться. Редакція не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації, а також може не поділяти погляди та думки, висловлені читачами сайту в коментарях до статей, а сам ресурс виконує винятково роль носія. Матеріали з поміткою (R) публікуються на правах реклами. Інформаційні матеріали сайту rovesnyk.te.ua є інтелектуальною власністю інтернет-ресурсу "РовесникNEWS".

Немає результатів
Переглянути всі результати
  • Віджет новин
  • КОНТАКТИ
  • Молодіжні новини
  • РЕКЛАМА НА САЙТІ

© 2025 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.