Страх звуку сирени, тривожність, годинами сидіти в укритті, коли батьки не поруч, а відповідно – небажання відвідувати школу. Початок навчального року і у дітей знову стрес. Наші журналісти вирішили дізнатися, як адаптувати школяриків до навчання в умовах війни та повітряних тривог. Досвідом поділилися освітяни та психологи.
Отож, нелегке завдання заспокоїти та призвичаїти дитину до особливостей навчального процесу лежить на вчителях. Кажуть, особливо важко з першачками. Бо ті лиш звикають до шкільних правил, а якщо ще й тривога завадить навчальному процесу – переключити увагу малюків нелегко.
Заступниця директора початкових класів Тернопільської загальноосвітньої школи №16 ім. Володимира Левицького Тетяна Рудик розповідає, що педагогічний колектив знає, як необхідно працювати із школярами. Каже, усі проходили спеціальні курси й окрім того, ознайомлювали з цими правилами й батьків. Під час тривог усі сходять в шкільне укриття, там запевняють, паніки не виникає.
“Компактно групками сідаємо на матах і читаємо казочку, інколи включаємо якийсь аудіозапис. У кожному класі є куточок ігровий, де лежать різні ігри, забавки. Там діти можуть трохи погратися”, — каже пані Тетяна.
Кілька порад мають і психологи. Відзначають, в кожного своя реакція на сирену, тим паче, що першачки ще стресують через зміну обстановки. Разом і батьки і вчителі мають розібратись в чому виникають складнощі адаптації. Чи лякає відсутність батьків, чи чуже і невідоме приміщення, занадто швидка подача програми.
Війна має й руйнівний вплив на розумовий, фізичний та моральний стан дитини, про це розповідає дитяча психологиня Надія Редько. Каже, у таких умовах маленькі хлопчики й дівчатка здатні робити висновок, що насильницькі дії – прийнятні. Безумовно, так школяр отримує стрес, який згодом вплине його саморозвиток й на організацію освітнього процесу в школі.
Обмінюватися думками з близькими, виконувати комплекс вправ та розвивати тактильні відчуття своєї малечі – такі речі допоможуть якнайшвидше адаптувати дитину до освітнього процесу, відзначає Надія Редько. Більше — дізнавайтеся із сюжету.
Прокоментуйте