В цьому списку зібрані найвідоміші архітектурні споруди стародавнього світу. Деякі з них були втрачені, деякі збереглися і донині. А деякі могли і зовсім ніколи не існувати. У матеріалі показано, як могли колись виглядати сім чудес стародавнього світу. Звичайно, результати, не ідеально точні. Але щоб їх отримати, працювали археологи, історики та художники.
Колос Родоський
Ця велична статуя простояла всього півстоліття, проте її міць ми пам’ятаємо і до сьогодні. Вона була заввишки близько 32 метрів, а на її будівництво було потрібно близько 12 років. Зруйнував Колос землетрус, а його бронзу в подальшому переплавили і продали.
Велика піраміда Гізи
Інша назва споруди – піраміда Хеопса. Згідно з археологічними даними, вік цієї піраміди оцінюється приблизно в 4500 років. Вона складається з блоків вапняку і граніту і довгий час залишалася найвищою спорудою.
Спочатку поверхню піраміди покрили вапняковим облицюванням, яке сяяло на сонці персиковим кольором. А верхівка була прихована під позолоченим каменем. Після подій в 1168 році жителі Каїра самі зняли облицювання, щоб відбудувати зруйновані будинки.
Висячі сади Семіраміди
Факт самого існування цього вавилонського дива світу до цього часу ставиться під сумнів. Адже, ця дивовижна інженерна споруда не зустрічалася в вавилонських записах. А вперше згадки з’явилися лише у грецьких і римських авторів.
Це чудо світу описують як багаторівневі сади з різними рослинами і деревами. Здалеку вони повинні були виглядати як суцільна зелена гора посеред пустелі. Вражаюче видовище.
Олександрійський маяк
Це єдине чудо світу, яке мало практичне застосування. Так моряки без проблем в будь-яку погоду запливати в важливий торговий порт Олександрії. Також з цього місця було дуже зручно спостерігати за околицями з метою безпеки.
Мавзолей в Галікарнасі Ця гробниця для Мавсола входить в число найбільш довговічних чудес світу разом з Олександрійським Маяком і пірамідою Хеопса. Саме від цієї споруди з’явилося слово «мавзолей». У мову воно, швидше за все, прийшло з грецької через німецьку чи французьку.
Статуя Зевса в Олімпії
Цю статую спорудили в Мармуровому храмі Зевса, який в V столітті до нашої ери став самим грандіозним храмом. Для неї використовували дерево, золото і слонову кістку. Після закінчення її спорудження скульптор Фідій попросив у молитві бога дати йому знамення. Він хотів знати, чи сподобалася йому ця робота.
У той же вечір почалася гроза, і прямо перед статуєю вдарила блискавка, що розколола мармурову підлогу. Так греки зрозуміли, що бог грому і блискавок схвалив храм і статую.
Храм Артеміди Ефеської
Цей храм кілька разів руйнувався і відбудовувався. Олександрійський вчений писав, що першу версію храму побудували амазонки, але його зруйнувала повінь. Другий храм будували два століття, але його спалив Герострат.
На останню версію храму гроші виділив сам Олександр Македонський. На думку сучасників будова затьмарила всі інші чудеса світу. Цей храм в Римській Імперії був зруйнований після проголошення християнства нової державною релігією.
Прокоментуйте