ЄС переглянув список країн “зеленої зони”: кому дозволили в’їзд з 31 липня


Рада Європейського Союзу переглянула список країн “зеленої зони”, яким дозволити в’їзд на територію ЄС. Україна до нього не потрапила. Про це повідомляє УНН з посиланням на сайт Ради Європи.

“Після проведення огляду у зв’язку з рекомендацією щодо поступового зняття тимчасових обмежень на необов’язкові поїздки в ЄС, Рада ЄС оновила перелік країн, для яких слід скасувати обмеження на поїздки. Як передбачено рекомендацією Ради, цей перелік буде регулярно переглядатися і, за необхідності, оновлюватися. Виходячи з критеріїв та умов, викладених у рекомендації, з 31 липня країни-члени ЄС повинні поступово скасувати обмеження на поїздки на зовнішніх кордонах для жителів наступних країн”, – йдеться у повідомленні.

Зокрема, до країн “зеленої зони” потрапили:

– Австралія;
– Канада;
– Грузія;
– Японія;
– Марокко;
– Нова Зеландія;
– Руанда;
– Південна Корея;
– Таїланд;
– Туніс;
– Уругвай;
– Китай, за умови підтвердження взаємності.

Зазначається, що мешканці Андорри, Монако, Сан-Марино та Ватикану повинні вважатись мешканцями ЄС для цієї рекомендації.

Вказано, що для визначення країн “зеленої зони” враховується епідеміологічна ситуація та заходи зі стримування, включаючи фізичне дистанціювання, а також економічні та соціальні міркування. Зокрема, за 14 днів у країні має бути зафіксована така ж кількість нових випадків COVID-19, як і в ЄС, або нижча.

Повідомляється, що обмеження на поїздки не поширюється на громадян ЄС та членів їх сімей, на багаторічних резидентів ЄС та членів їх сімей, на осіб, що здійснюють поїздки і виконують основні функції та потреби, які визначені в рекомендаціях, а також країни, що є членами Шенгенської зони – Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія та Швейцарія.

Вказано, що ця рекомендація не є обов’язковою і країни мають право поступово скасовувати обмеження.

Додав: rovesnyknewsx

Варто прочитати

шляхопровід

У Тернополі завершують будівництво основної частини Гаївського шляхопроводу

У Тернополі триває будівництво нового Гаївського шляхопроводу на вул. Об’їзна – Протасевича. Частину робіт уже ...