Варена ковбаса – смачний і універсальний продукт. З неї бутерброд на роботу або в школу можна зробити, приготувати салат, омлет, піцу, суп і мало що ще готують господині з додаванням цього інгредієнта. Але останнім часом ковбаса часто викликає підозри споживачів в плані свого складу. Виною тому велика різниця між продукцією, виготовленою по ДСТУ та ТУ, а також деякі недобросовісні виробники. Та й міфи різні також мають місце бути.
Правильна Молочна ковбаса повинна включати:
М’ясо, причому 95%. Для її приготування використовується класична комбінація свинини і яловичини, що дозволяє отримати смачний, але не дуже жирний продукт. Свинини додають 60%, яловичини 35%.
Сухе молоко. Звідси і назва продукту “Молочна”. Кількість цього корисного білкового компонента 3%.
Яєчні продукти в кількості 2%. Це можуть бути яйця або меланж. Не слід лякатися цього слова, меланж – це суміш білка і жовтка вже без шкаралупи. Він не обов’язково повинен бути рідким, у виробництві часто застосовується висушений яєчний порошок. Меланж зручніше зберігати, транспортувати і дозувати.
Прянощі. Зазвичай це мелені чорний і запашний перець, кардамон або мускатний горіх.
Сіль і цукор. Солі додають приблизно 2 кг на кожні 100 кг м’ясної сировини, цукру набагато менше: всього 120 г на таку кількість.
Нітрит натрію. Ця добавка Е250 чомусь багатьох зараз лякає, хоча застосовувалась ще з радянських часів. Щоб її легше було дозувати і не допустити “перебору” на виробництві нерідко використовують так звану нітритну сіль – суміш кухонної солі з нітритом натрію. Занадто багато її не можна додати, інакше виріб вийде солоним. Е 250 забезпечує вареній ковбасі красивий рожевий колір, але це не барвник в буквальному сенсі. Це фіксатор кольору, нітрит не дає м’ясу з рожевого стати сірим при термічній обробці. Додатково речовина володіє консервуючими властивостями.
Тому перша порада для споживача:
завжди читати склад продукції перед його покупкою. У “правильній” ковбасі на першому місці має стояти м’ясну сировину (м’ясо). Якщо ж склад настільки довгий, що дочитати його немає сил, не потрібно купувати таку ковбасу. Ще важливий момент для всіх продуктів харчування – це свіжість. Варені ковбаси зберігаються не так довго, як сирокопчені. Залежно від упаковки, якості використовуваного сировини, нюансів технології термін придатності Молочної ковбаси становить 30-60 діб у різних торгових марок. Все це справедливо до моменту відкриття упаковки. Після цього ковбасу потрібно зберігати не більше 2 діб, у будь-якій упаковці або без неї – тільки в холодильнику.
Читайте також:
Їжа тернополян: чи є в курятині антибіотики
Прокоментуйте