Зарахування дітей до 1 класу: чому батькам доведеться змиритися

Набув чинності Порядок зарахування учнів до 1 класу. Цього року зарахування до першого класу відбуватиметься за новим стандартом, який у лютому затвердив Кабінет міністрів. За ним навчатимуться першокласники з 1 вересня 2018-го.

Для вступу до школи першокласників не змушуватимуть проходити будь-які конкурси на перевірку знань. Всі матимуть гарантований доступ до освіти якнайближче до місця проживання. Це – один з важливих принципів реформи освіти, пише НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на expres.

“Батькам доведеться змиритися з цим, тому що це крок, який насправді в інтересах більшості населення і він усуває дуже погану практику конкурсних відборів, яка була до цього. В Україні кожному громадянину і кожній громадянці гарантована середня освіта і ця гарантія виконується через те, що у будь-якому разі у школу, яка є закріпленою за територією, де ви проживаєте, ви гарантовано можете потрапити. Таким чином, ми гарантуємо конституційне право на середню освіту”, – каже освітній експерт Єгор Стадний.

Наразі Порядок не містить конкретного переліку документів, які мають підтверджувати місце проживання дитини чи одного з її батьків, але, за словами експерта, такі обов’язково мають бути в наявності.

Батьки мають право подати необхідні документи до будь-якого закладу освіти для зарахування на вільні місця.

“Єдиний негатив, який я вбачаю в новій реформі, це те, що місцева влада і забудовники абсолютно занедбали розвиток соціальної структури в тому числі розвиток мережі шкіл. Будуються мікрорайони, але в них не зводяться школи і це потрібно терміново змінювати. Зводяться величезні масиви, в які заселятимуться пари з дітьми, і їм просто не вистачатиме шкіл”, – додав експерт.

 

Автор: rovesnyknews

Залишити коментар

Ваш email ніде не буде показанийОбов'язкові для заповнення поля позначені *

*

x

Варто прочитати

Wizz Air з 9 лютого припиняє польоти з Харкова до Лондона через низький попит

Wizz Air з 9 лютого припиняє польоти з Харкова до Лондона через низький попит

Угорська лоукост-авіакомпанія Wizz Air з 9 лютого 2019 року припиняє виконання рейсів Харків-Лондон (аеропорт “Лутон”). ...