15 листопада о 16-ій годині у Тернополі відбудеться урочисте відкриття скульптури Святого Онуфрія- копії оригіналу творіння Іоанна-Георга Пінзеля.
Захід пройде у місті Тернопіль, за адресою – вулиця Йосипа Сліпог,о 7 – центральний вхід ТВЦ «Атріум».
Наступного, 2022 року виповнюється десять років відколи відбулася виставка робіт Пінзеля в Луврі, де Україна була представлена вперше. Копія скульптури св. Онуфрія у Тернополі покликана возвеличувати ім’я митця та стати ще однією туристичною локацією міста.
У програмі заходу: урочисте відкриття скульптури, прес-конференція, перегляд фільму «Таїна Пінзеля – від Бучача до Лувру»
Додатково:
Оригінал скульптури св.Онуфрія, створеної Іоанном Георгом Пінзелем, по сьогодні возвеличується в Онуфріємському храмі в селі Рукомиш на околицях Бучача.
У листопаді 2012 року Українська культурна спадщина вперше була представлена у паризькому Луврі виставкою «Скульптор бароко в Україні середини ХVІІІ століття: Іоанн Георг Пінзель». В експозиції були представлені 27 робіт «галицького Мікеланджело» з музеїв Львова, Тернополя та Івано-Франківська. Виставку скомпонували в одній із зал Лувру, де раніше приймали присягу королі Франції. Безпрецедентна культурна подія відкрила Європі українського майстра світового масштабу.
У 1754 році Микола Потоцький відкрив при монастирі отців василіян у Бучачі гімназію і наказав ченцям переселитися з Рукомиша до бучацького монастиря. Монастир мав припинити своє існування, проте, щоб зберегти обитель, намісник Рукомиша, майор війська Потоцького і Бучацький комендант Фадей Венгерський перетворив монастирську церкву на парафіяльну. У 1768 році на місці старої монастирської церкви Фадей Венгерський збудував новий кам’яний храм, який було освячено деканом отцем Хадзинським під титулом св. Онуфрія. Товщина стін храму сягає 1,5 метрів, що дозволяє припустити, що церква мала виконувати і оборонні функції. Протягом багатьох років браму Онуфрієвської церкви прикрашала фігура св. Онуфрія, створена в кінці 1750-х роках геніальним майстром, скульптором Іоанном Пінзелем. Після відродження монастиря у роки незалежності скульптуру перенесли до храму.
Прокоментуйте